Sledujte nás na YouTube

Certifikační úřad prozradil výbavu a vzhled chystaného Samsungu Galaxy A9 Pro

Čínský certifikační úřad TENAA se v minulosti již několikrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o chystaných novinkách. Nejčerstvějším úlovkem z rozsáhlé databáze se stal doposud nepředstavený Samsung Galaxy A9 Pro. První střípky o jeho existenci se objevily před několika dny, nicméně nyní máme kompletní přehled jak o výbavě, tak i designu.

Hlavním rysem konstrukce se opět stane kovový rámeček s mírnými prolisy na bocích přístroje. Čelní stranu efektivně využije 6” Super AMOLED displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px).

gsmarena_001

Přestože TENAA neuvádí přesný typ čipsetu, díky dřívějším spekulacím víme, že dojde k integraci osmijádrového procesoru Snapdragon 652 s taktem 1,8 GHz. Pro potřeby systému a aplikací bude k dispozici 4GB operační paměť. Interní úložiště pojme maximálně 32 GB dat s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na microSD karty.

Fotografické choutky půjde ukájet skrze 16Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Chybět pochopitelně nebude ani čelní kamerka s rozlišením 8 megapixelů. Samsung Galaxy A9 Pro se objeví v několika barevných variantách – černá, bílá a zlatá.

Chystaná novinka se s jistou objeví na čínském trhu, ovšem v kuloárech se proslýchá, že jihokorejský výrobce zvažuje rozšíření do dalších regionů. Pokud se tak skutečně stane, Samsung nezahájí oficiální prodej dříve, než po opadnutí první vlny zájmu o aktuální vlajkovou loď, Galaxy S7.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. David (neregistrovaný)

    A9 se k nám určitě nedostane, ale zajímalo by mě, jestli třeba taková A7 jo…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *