Domů » Bleskovky » Černý pátek v podání Sony: Kupte si smartphone řady Xperia Z za lákavou cenu

Černý pátek v podání Sony: Kupte si smartphone řady Xperia Z za lákavou cenu

Na konci listopadu každého roku se především v USA a v Kanadě odehrává událost, která je nazývána Černý pátek. Nejedná se o žádný náboženský svátek, ale o odstartování předvánoční nákupní horečky, které je korunováno obrovskými slevami napřič všemi druhy obchodů včetně těch s elektronikou.

 

Tato tradice se pomalu dostává i do našich končin, například společnost Sony si ve spolupráci s prodejní sítí Datart připravila slevovou akci na smartphony řady Xperia Z, jejich ceny si můžete prohlédnout v následující tabulce.

 
Sony Xperia Z3 a Xperia Z3 Compact (vlevo)

Model

Cena po slevě (+ původní oficiální cena pro CZ trh)

Sony Xperia Z1 (recenze)

6 999 Kč (původně 9 890 Kč)

Sony Xperia Z1 Compact (recenze)

6 599 Kč (původně 8 890 Kč)

Sony Xperia Z2 (recenze)

10 499 Kč (původně 15 990 Kč)

Sony Xperia Z3 (recenze)

12 999 Kč (původně 18 990 Kč)

Sony Xperia Z3 Compact (recenze)

10 499 Kč (původně 13 590 Kč)

Akce je však omezena pouze na jednu prodejnu sítě Datart, a to konkrétně na pobočku na pražském Andělu. Akce začíná v 9:00, přičemž každý zákazník bude mít možnost zakoupit si pouze jeden z výše uvedených modelů za zvýhodněnou cenu. Celkový rozpočet na tuto akci byl stanoven na 166 666 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. knizmi (neregistrovaný)

  Tak Z1 a Z1c celkem bezkonkurenční cena, ale že bych se kvůli tomu jak magor táhnul na Anděl stát frontu…

  Nehledě na to, že na to je omezený rozpočet a sleva tak vyjde cca na 40 prvních zájemců. Fakt ne, díky.

  • není třeba, dle Heureky se tyto zetka prodávají jinde levněji už nějaký ten týden, takže sleva možná v rámci Datartu, ale v rámci cen, jak se to celkově v ČR prodává žádná. Třeba tu Z2 jsem koupil o dvě stovky ještě levněji.

  • …ale i když to Z1, Z1c je vážně levnější, než je obvyklé, jak se dívám. Ale ty ostatní jsou tak zhruba stejné jako u jiných.

  • Noxius (neregistrovaný)

   To mas odkial, ze je obmedzeny rozpocet ? nikde to v clanku nevidim,… obmedzenie je len na pocet kusov na osobu.

  • Nevím odkud to má, ale je to tak. Každá taková akce má omezený rozpočet. Opravdu nejde o to, že by chtělo české zastoupení Sony prodávat svoje produkty pod cenou. Chtějí jen za cenu malé reklamní kampaně způsobit co největší rozruch a zájem o svoje telefony. Dají si na to 150 klacků (což je pro marketing nic) a články o super výhodné akci zaplaví internet. V reálu je tato reklama stojí míň než kdyby to všechno museli zaplatit. Lidi, vy jste tak naivní, si myslíte, že to někdo dělá z lásky?

  • Dobrý večer, podle informací od Sony je rozpočet na tuto akci přesně 166 666 Kč. Doplním to do článku.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Kdyby nebyl omezený rozpočet, netvořily by se fronty, lidi by mohli přijít kdykoliv během dne a Sony by nemohlo vydat tiskovku ve smyslu „Sony sklízí úspěchy, koukejte, jaké na ně lidé stojí fronty“.

 2. Určitě by bylo záhodné do článku přidat i aktuální ceny na našem trhu, tak to má článek poloviční vypovídající hodnotu.

  • Máte naprostou pravu, tabulku jsem předělal a přidal oficiální české ceny jednotlivých modelů (neplést s cenami šedivek, ty jsou podstatně nižší).

  • …nejlepší by bylo prostě odkázat na Heureku pro porovnání s aktuální cenou na našem trhu. :)

  • Martin: Však přesně to jsem předtím doplňoval do tabulky. Ale pozor, Heureka neukazuje oficiální české ceny, ale počítá i s cenami e-shopů, které prodávají šedivky (ničemu to samo nevadí, ale spousta lidí si pak myslí, že to jsou ofiko české ceny, což samozřejmě nejsou).

  • O.K. zmiňoval jsem to jen kvůli dvěma důvodům: jednak jsem viděl i nižší ceny, než jsou uvedené jako původní cz, a to se jednalo také o cz distribuci. A především, jak sám asi říkáte, proč neporovnávat i se šedivkami, tj. EU distribucí – v podstatě v tom není žádný rozdíl, max. možná komplikace při reklamci, že to nejde poslat rovnou do autorizianého servisu, ale musí se prodejci, který si to posílá do servisu do Polska či odkud se to nejčastěji bere (i když jsem někde četl, že třeba Nokie či Sony s těmi šedivkami nemají problém a také je možné je rovnou poslat do jejich aut. servisu). Třeba takový Mall je zavedený a solidní obchod a také prodává EU mobili, že to tedy není záležitost jen nějakých pochybných malých obchůdků.

  • Martin: Máte pravdu, s tím naprosto souhlasím.

  • PS: sorry za ty chyby (a když jsme u toho – nepřemýšlíte o úpravě svých stránek tak, aby zde bylo tlačítko „náhled“, jak je to třeba u novinek.cz, aby si to člověk v rychlosti přelétl očima, než zmáčkne „odeslat“ – v tom malém rámečku pro psaní komentáře to není moc přehledné pro kontrolu).

  • To není vůbec špatný nápad – dávám do to-do listu a zkusíme se na to podívat :)

  • To by bylo fajn. Nebo prostě něco na ten způsob – zvětšit rámeček na psaní atd. Jde mi o to, že tady člověk často v rychlosti napíše zbytečnou pravopisnou chybu či překlep, což se stane, která člověka udeří do očí – i bez nějakého úmyslného kontrolování – hned poté, co klikne na „odeslat“ (jako když napíšu „mobili“), ale v tom malém rámečku pro psaní to prostě není vidět.

 3. knizmi (neregistrovaný)

  Ještě větší fraška, než jsme čekali :D

  [odkaz]

  • No je to divný, ale když srovnám ty ceny v tabulce, vychází mi průměrná sleva 3951,-. Jestliže na to vyhradili 166 666,-, pak to vychází v průměru na 42 telefonů. Takže jo, ten článek, že na to vyhradili 49 telefonů, může být pravdivý. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).