Domů » Bleskovky » Aktuálně: CEO Aceru rezignoval po oznámení rekordní finanční ztráty

Aktuálně: CEO Aceru rezignoval po oznámení rekordní finanční ztráty

Předseda představenstva a CEO Aceru J.T. Wang oznámil svou rezignaci krátce poté, co společnost zveřejnila nepříliš dobré finanční výsledky. Wang byl v poslední době známý silnou kritikou Microsoftu a speciálně tabletů Surface. Z pozice CEO odstupuje k prvnímu lednu 2014, ale v křesle předsedy představenstva zůstane až do druhého kvartálu 2014, aby usnadnil předání závazků. Pozici CEO převezme současný prezident společnosti Jim Wong a jeho hlavním úkolem bude vyřešit tápaní společnosti z posledních let.

 

Acer je stále čtvrtým největším výrobcem počítačů na světě a pátým největším výrobcem tabletů, přesto příjmy společnosti zažily silný propad se zpomalením prodejů tradičních PC. Acer oznámil za třetí kvartál rekordní ztrátu ve výši 446 milionů dolarů a důsledkem toho plánuje snížit počet zaměstnanců o sedm procent, aby ročně ušetřil dodatečných sto milionů dolarů. Zpomalení trhu s PC zasahuje především společnosti jako je Acer, které nemají tak pevné zázemí jako například Lenovo nebo HP, proto se během třetího čtvrtletí propadly prodeje PC u Aceru skoro o 35 procent.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Tak snad se Acer vzpamatuje a začne dělat pořádné smartphony a hlavně je tu začne prodávat. Nevím na co pořád čekají.

  • Ještě jsem od nich pořádné zařízení neviděl. Vše na mě vždy působilo jako totální šunty. Konečně se to ukazuje i na prodejích, že nízká cena není vše…

  • Borec (neregistrovaný)

   Asi máš málo zkušeností, já jsem viděl příšerná zařízení od mnoha značek i od těch, co za své kousky berou mnohem víc peněz a říkají si prémiové. Ale spíš než málo zkušeností máš jen klapky na očích.

  • loko (neregistrovaný)

   všiml jsem si, že trpíš nesnášenlivostí vůči této společnosti, já však mám zkušenosti pozitivní. používám ještě teď plně funkční travelmate 5730g, a dokonce mám pořád na ND starší kus Acer travelmate, co má ještě jednojádrový processor(nevím už model)- taktéž plně funkční. A to jsem tyhle dva pány nikdy nešetřil…

   On Acer samozřejmě nedělal nikdy TOP zařízení. Prostě střed za dobrou cenu.

  • Mceza: Že zrovna ty, zastánce Lenova, vykládáš o kvalitě, když lenovo produkuje ještě horší bazmeky(rozuměj Ideapady)

  • Pod IdeaPad v poslední době spadají i velmi povedené a kvalitní produkty (např. Yoga). Ale ano, některé IdeaPady jsou velmi nepovedené plasťáky.

   Ono i s těmi ThinkPady to jde nahoru a dolů…

 2. loko (neregistrovaný)

  komentář byl mířený na Mceza samozřejmě:)

 3. Chrome booky je z toho vytahnou, ale bude to chvili trvat.

 4. ef (neregistrovaný)

  Ja mam s Acerom led dobre skusenosti mam od nich LCD monitor 7 rokov uz … a Notebook 3 roky.. cena kupoval som ho hlavne koli cena/vykon ale ked nieomu zalezi na vzhlade tak to uz je jeho vec mne osobne je vzhlad ukradnuty ide mi predovsetkym o HW nakolko pekny vzhlad nevyvazi vykon stroja

  • Martian (neregistrovaný)

   Notebook acer bol vcelku ok, ale čo som si kúpil Acer w700 tablet, tak katastrofa. Hlučné chladenie a trvalo im pól roka kým vydali funkčne drivere na wifi.

 5. Hold dnes je trh veľmi dynamický. A v dnešnej konkurencie sa chyby neodpúšťajú. Biznis model ktorý fungoval pred rokmi je dnes nepoužiteľný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).