Ceny řady Huawei Mate 40 prozrazeny. Bez Googlu jsou hodně odvážné

huawei mate 40 pro 1 1

Už 22. října představí společnost Huawei novinky z modelové řady Mate 40. Celkem bychom se měli dočkat čtyřech modelů – základní Mate 40 doplní Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus a Mate 40 RS Porsche design, jehož zadní stranu si můžete prohlédnout na fotografii. Čínskému gigantovi se bohužel informace příliš dobře uhlídat nepodařilo a už o víkendu jsme vám přinesli kompletní hardwarové parametry i tiskové snímky modelu Mate 40 Pro.

Mate 40 RS Porsche
Zadní strana Huawei Mate 40 RS Porsche Design

Stejný zdroj, který tyto informace zveřejnil, nyní publikoval i evropské ceny a nutno dodat, že Huawei ze své cenové politiky nijak neslevuje, naopak. Na to, že se bude jednat o telefony bez podpory Google služeb, jsou ceny hodně odvážné.

Huawei Mate 40 Pro má stát 1199 euro, což je v přepočtu více než třicet tři tisíc korun. Huawei Mate Pro Plus vyjde na 1399 euro (38 200 Kč) a nejvybavenější Mate 40 RS Porsche Design dokonce na 2500 euro (68 tisíc Kč).

Mate 40 series camera
Zleva: Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus & Mate 40 RS Porsche Design

Každý z modelů bude mít navíc odlišně uspořádané fotoaparáty. Pro lepší představu přikládáme ilustrační grafiku. Cena základního Mate 40 zatím zveřejněna nebyla.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku