Domů » Bleskovky » Cena za prodloužení GSM licence pro O2 je příliš nízká, tvrdí Vodafone

Cena za prodloužení GSM licence pro O2 je příliš nízká, tvrdí Vodafone

Český Vodafone se ohradil proti výši částky, kterou operátor O2 s největší pravděpodobností zaplatí státu za prodloužení GSM licence. Podle jeho slov je příliš nízká. Český telekomunikační úřad oznámil svůj záměr prodloužit licenci O2 v pásmech 900 a 1800 MHz o 9 let, do února roku 2025, za celkovou cenu 325 milionů Kč (263 milionů Kč za pásmo 900 MHz a 62 milionů Kč za pásmo 1800 MHz).

Operátor Vodafone se domnívá, že navrhovaná cena, která je příjmem státního rozpočtu, je neodůvodněná, nepřiměřeně nízká a pro český stát velmi nevýhodná. Vodafone je připraven českému státu zaplatit za stejné spektrum částku výrazně vyšší.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).