Domů » Bleskovky » Celníci v USA se chlubili zabavením „falešných“ AirPodů. Ve skutečnosti šlo o sluchátka od OnePlus

Celníci v USA se chlubili zabavením „falešných“ AirPodů. Ve skutečnosti šlo o sluchátka od OnePlus

O tom, jak může být těžké rozeznat bezdrátová sluchátka Apple AirPods od konkurence, se patrně přesvědčili američtí celníci. Prostřednictvím oficiálního twitterového účtu se totiž chlubili, že zabavili zásilku padělaných sluchátek z Hongkongu. Pokud by nešlo o podvrh, jejich cena by prý činila 400 tisíc dolarů (v přepočtu necelých 9 milionů korun). Kdyby si však pracovníci celního úřadu pečlivěji prohlédli zabavená balení, tak by zjistili, že nejde o padělky Applu, nýbrž o sluchátka úplně jiného výrobce.

airpods oneplus fake
O „Apple“ se vskutku nejednalo, minimálně v tom můžeme dát americkým celníkům za pravdu.

Jablka a hrušky

Americký celní úřad o situaci dokonce informoval prostřednictví tiskové zprávy, v níž mimo jiné chválil své úředniky za to, že na denní bázi chrání americké občany před různými nebezpečími. Jediným problémem bylo, že na přiložených obrázcích nebyly zachyceny neumělé padělky AirPodů, ale krabičky se sluchátky OnePlus Buds. Neznalý uživatel by je od sebe pravděpodobně nerozeznal, to však rozhodně nelze říct o prodejních baleních.

OnePlus: Vraťte ta sluchátka!

Tou dobou už se však pod příspěvkem na Twitteru množily posměšné komentáře od uživatelů, kteří sluchátka na obrázku poznali. Do diskuze se zapojil také oficiální účet společnosti OnePlus, který s nadhledem celníky vyzval, aby zabavená sluchátka vrátili.

Zásilka 2000 kusů sluchátek mířila z Hongkongu do americké Nevady. Pakliže by se skutečně jednalo o originální OnePlus Buds, jejich cena by činila 158 tisíc dolarů (v přepočtu asi 3,5 milionu korun). Na fotografiích se skutečně nachází sluchátka od OnePlus, nikoliv krabičky falešných AirPodů s nesprávným fontem. Pokud však v zásilce měla být skutečně sluchátka od Applu, byl by zásah celníků pochopitelný.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

9 komentářů

 1. A co na to Apple, že tahle trapná čínská firma tak okatě kopíruje?

 2. 😂😂😂😂😂😂

 3. Martin Prokop

  Myslím že v nějakém soudním sporu nebyla schopná rozeznat soudkyně VW Golf a Ford Focus tak tohle naprosto chápu. Je spousta profesí a povolání kde odborníky opravdu nehledejte.

 4. A co kdyz to zabavili na zaklade prumysloveho vzoru? Treba ma apple na ty svoje dluchatka prumyslovy vzor a pak je uplne fuk, ze to jsou sluchatka One plus, pokud to ten vzor porusuje.

  • To by bylo mozne jenom na zaklade soudniho narizeni, clovece. Pokud Apple nezaloval OnePlus za poruseni ‚prumysloveho vzoru‘, pak nemohou nic zabavit.

 5. Perfektný virál

 6. No ale je opět faktem, že obdobná sluchátka všichni opět začali dělat až po Applu, celej ten koncept i s tím pouzdrem je prostě obšlehnutej.

  • Ano je. Ale smutne je, ze koncept tych sluchadiel nie je vobec dobry. Ved to furt vypadava z ucha a aj zvukovo su lepsie alternativy. Ale ludia to aj tak kupuju, aby vyzerali, ze maju apple.

 7. Musím se smát. Tohle je ultra hype marketing 😅 A teď jestli byli celníci fakt tak hloupí, nebo postupovali správně kvůli průmyslovému vzoru? Kde je asi pravda?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).