Domů » Bleskovky » Čekáte na HTC One M9 mini? Zřejmě se vůbec nedočkáte

Čekáte na HTC One M9 mini? Zřejmě se vůbec nedočkáte

Zmenšené vlajkové lodě v pravém slova smyslu nabízí snad pouze Sony s telefony řady Xperia Z Compact, u ostatních výrobců povětšinou klesá s úhlopříčkou displeje i výbava telefonu, a zůstává pouze jméno originálního modelu doplněné o slůvko „mini“. Takto například servírovalo HTC v posledních dvou letech model HTC One Mini, letos však zřejmě novou generaci tohoto telefonu vůbec nepřidá.

  
HTC One mini 2: Vzhled vlajkové lodě, vnitřnosti střední třídy

Prezident HTC pro Severní Asii Jack Tong prozradil, že trh aktuálně vyhlíží modely o pěti a více palcových displejích a produktový plán HTC se tomuto trendu přizpůsobuje. Nevíme, zda měl na mysli pouze asijský trh nebo se jeho slova týkala globální poptávky, s kompaktním kovovým zařízením s logem HTC však zřejmě letos počítat nemůžeme. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Ian (neregistrovaný)

  Spíš by mě zajímalo jestli bude Samsung S6 mini

 2. Carl (neregistrovaný)

  S6 mini bude. Na netu se dá už sehnat i specifikace. Měl by vyjít po 3 měsících od vydání vlajkového modelu – tzn asi v červenci.

  • Já mám tedy od poměrně dobrého zdroje informaci, že nebude. Ale je pravda, že někdy se firemní produktová strategie může změnit ze dne na den :)

  • Carl (neregistrovaný)

   Na Internetu se již dají najít specifikace i s odkazem, kdy by se měl objevit. Proto si myslím, že kdyby se neměl objevit, tak to budeme vědět dřív…Já tedy na něj čekám. Vážně o něm uvažuju :-)

 3. zip (neregistrovaný)

  Zrovna hledám nový smartphone a chci HTC. Nejradši bych vlajkovou loď, ale 5″ nechci. Dá se očekávat, že HTC během půlroku příjde s nějakým nástupcem HTC One mini 2 (od něj mě odrazuje absence Lollipopu), který třeba nebude vycházet z M9, ale bude mít maximálně 4,5″? Nebo HTC pod 5″ už nepůjde?

  • Carl (neregistrovaný)

   Vzhledem ke skutečnosti zminované v článku, bych na to nespoléhal. Důvod, proč čekám na S6 mini je rychlejsí OS + 4,5″ displej. Bohužel, všechny dnešní mobily mají více jak 5″ :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).