Domů » Bleskovky » Čeká nás rok ohebných displejů? Skládací novinky ukáže Xiaomi, Oppo a dokonce i Google

Čeká nás rok ohebných displejů? Skládací novinky ukáže Xiaomi, Oppo a dokonce i Google

V letošním roce byl ve světě smartphonů s ohebným displejem nejaktivnější Samsung, od ostatních značek jsme se dočkali spíše jen patentových přihlášek, renderů, u některých i funkčních prototypů. Příští rok by měl být na ohebné novinky o poznání bohatší, což potvrzuje i uznávaný analytik Ross Young z DisplaySearch.

Samsung Galaxy Z Fold 2 31

Chystá Google ohebný Pixel?

Podle jeho informací by měl příští přinést spoustu ohebných novinek, a to od většiny značek v první pětce největších výrobců smartphonů. Hned 4 ohebné novinky mají přijít od čínského trojlístku značek Oppo, Vivo a Xiaomi, minimálně tři ohebných telefonů se dočkáme od Samsungu. Korejský gigant má v příštím roce odhalit nástupce letošních modelů Galaxy Z Flip a Z Fold 2, kromě toho se máme dočkat „levného“ ohebného véčka Galaxy Z Flip Lite. Mezi výrobce ohebných telefonů se má v příštím roce zařadit i Google, který podle Rosse Younga chystá jeden ohebný smartphone.

Naopak korejské LG se prý zatím do světa ohebných telefonů nechystá, namísto toho připravuje smartphone s rolovacím displejem. Ten před nedávnem ukázala i společnost Oppo, avšak zatím pouze jako koncept s prozatím nejistou budoucností. I tak to ale vypadá, že příští rok bude na smartphony nové konstrukce sympaticky bohatý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).