Cena:

CD Projekt se dohodl s nespokojenými investory. Za zpackaný Cyberpunk ale zaplatí drobné

cyberpunk wallpaper 1

CD Projekt urovnal spor se skupinou investorů, která se s polskými vývojáři soudila kvůli katastrofálnímu stavu Cyberpunku 2077 po vydání. Podle čerstvého prohlášení se nakonec obě strany dohodnou mimosoudně – CD Projekt žalobcům zaplatí pouhých 1,85 milionu amerických dolarů. Výměnou za finanční odškodnění dojde ke stažení veškerých obvinění.

cyberpunk wallpaper 1
Cyberpunk 2077

Peněžní záplata

Ve zveřejněném prohlášení mimo jiné stojí, že polská společnost k mimosoudnímu vyrovnání přistoupila proto, aby se vyhnula nákladům za vedení soudního řízení v USA, a to bez ohledu na konečné rozhodnutí soudu.

10 Minutes Of Cyberpunk 2077 Bugs...

Pro srovnání, jen za první měsíc vydělal Cyberpunk přes 563 milionů dolarů. Nespokojeným zákazníkům přitom prostřednictvím speciální kampaně, v jejímž rámci mohli žádat o vrácení peněz, vyplatil pouhé 2,2 milionu dolarů. Náklady na vývoj hry (bez marketingu) činily přibližně 316 milionů dolarů.

Problematické vydání

Očekávaný titul vyšel po sérii odkladů loni v prosinci v doprovodu mnoha technických problémů (zejména na konzolích Xbox One a PS4), což nakonec vyústilo až ve stažení hry z prodeje na PlayStation Store a propad akcí CD Projektu.Dune spice wars 2Nepřehlédněte

Populární Duna se příští rok dočká zbrusu nové real-time strategie

V návaznosti na nepovedené vydání se skupina investorů v USA rozhodla podat na polskou společnost žalobu za porušení federálního práva, čehož se měl CD Projekt dopustit tím, že klamal investory ohledně skutečné kvality hry.

Letos v květnu došlo ke sloučení čtyř žalob v jednu hromadnou, stejně tak došlo ke jmenování společného žalobce. S ohledem na mimosoudní vyrovnání však k žádnému řízení nakonec nedojde.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.