Cena:

ČD mění podmínky, jízdenku stačí mít jen v telefonu

Pro nákup v e-shopu největšího tuzemského železničního přepravce, společnosti České dráhy, platí od dnešního dne nové obchodní podmínky. Dokument stanovuje mimo jiné nové možnosti vyzvedávání objednaných jízdních dokladů. Pro příznivce chytrých mobilních zařízení je pak nejzajímavější částí nových podmínek bod 4.4., který praví:

Vnitrostátní eTiket může být předložen ke kontrole zobrazený na monitoru přenosného elektronického zařízení. PDF soubor s jízdním dokladem musí být cestujícím elektronicky uložen tak, aby byl ihned zobrazitelný pro kontrolu vlakovou četou a nebyl tak přímo závislý na příjmu internetového signálu. V případě nefunkčnosti zařízení (např. z důvodu vybité baterie a podobně) je cestující povinen zaplatit ve vlaku jízdné, na které prokáže nárok, včetně manipulační přirážky.

Elektronická jízdenka přijde zákazníkům e-mailem několik okamžiků po dokončení objednávky. Je jenom na nich, zda si ji předem vytisknou, uloží do mobilu či tabletu nebo vyzvednou v automatu na nádraží. Vyzvedávání objednaných jízdenek u pokladny je nově zpoplatněno částkou 40 Kč. České dráhy se tak zřejmě snaží předejít hlavně nedělním a pátečním návalům na nádražích, novinku tak ocení především naši mladší čtenáři, kteří pravidelně dojíždějí za studiem. Kompletní znění nových podmínek naleznete na odkazu níže.

Zdroj: České dráhy

Autor článku
Miroslav Havlíček