Cat B15 přichází na český trh: Odolný dualSIM s Androidem 4.1 za 8 000 Kč

Poprvé představil výrobce Bullitt Mobile nový smartphone B15 značky Cat (Caterpillar) na veletrhu v Barceloně a dnes přichází také na český trh. Model B15 se opět řadí do kategorie robustních odolných telefonů nejen pro pořádnou práci či aktivní životní styl. Telefon je vybaven Androidem 4.1.2 “Jelly Bean”, certifikací odolnosti IP67, tedy voděodolností a prachuvzdorností a zárukou plné funkčnosti při pádu z výšky 1,8 metru. Model Cat B15 je přímým nástupcem modelu Cat B10, který výrobce představil v říjnu 2012 a který jsme pro vás otestovali v tomto videopohledu.

 
Odolný smartphone CAT B15

Novinka je vybavena operačním systémem Android 4.1, dvoujádrovým procesorem s taktem 1 GHz (MediaTek MT6577) a čtyřpalcovým WVGA displejem (480 x 800 px) s možností ovládat jej mokrými prsty, který kryje ochranné sklo Gorilla Glass. Telefon podporuje dvě karty SIM. Ve výbavě dále nechybí Bluetooth 3.0, WiFi s podporou standardů 802.11 b/g/n, 2000mAh akumulátor, 5Mpx fotoaparát s autofocusem a možností záznamu videa v HD rozlišení, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a slot na microSD karty.

Doporučená koncová cena telefonu je 7 999 Kč včetně DPH, nicméně některé e-shopy jej nabízejí ještě o pár stokorun levněji. Prodej Cat B15  v České republice zahájily prodejní sítě elektro Alza, Datart, Electroworld a podobně.

Videopohled + test odolnosti modelu Cat B10

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku