Domů » Články » CAT B10: Odolný Android se slotem na dvě SIM karty

CAT B10: Odolný Android se slotem na dvě SIM karty

Caterpillar uvedl na český trh odolný dualSIM s Androidem, kteří ocení zejména uživatelé pracující v terénu či rušném prostředí. Dostupný je za necelých devět tisíc korun.

Společnost CAT (Caterpillar) zřejmě většina z vás bude znát spíše z oblasti stavebních strojů a energetických systému. Působí však i v celé řadě dalších sektorů, od obuvi po mobilní telefony s vysokou odolností. Před několika dny však na náš trh uvedla smartphone B10 s Androidem.

 

Ten vyniká zejména svou vysokou odolností, podporou dvou SIM karet a je určený především lidem, kteří pro svou práci potřebují telefon, který obstojí v náročnějších podmínkách.

CAT B10: Dvě SIM karty, Android 2.3.5 a odolnost IP 67

Robustní model CAT B10 je vybavený systémem Android 2.3.5 a splňuje podmínky certifikace IP 67, která zaručuje extrémní odolnost vůči vodě, prachu, těžkým nárazům a mrazu. Displej má úhlopříčku 3,2 palce a dnes už trochu zastaralé HVGA rozlišení (480 x 320 px), pro lepší ochranu proti poškrábání vybaven bezpečnostním sklem Asahi Strengthened Glass. Telefon pohání 800MHz procesor Qualcomm napájený baterií s kapacitou 2 000 mAh. CAT B10 navíc podporuje technologii Dual SIM pro uživatele s více telefonními čísly.

Ve výbavě dále najdeme 5Mpx fotoaparát + přední VGA kamerku, WiFi, Bluetooth 2.1, GPS, FM rádio a slot na microSD karty. Celkové rozměry telefonu jsou 65 x 121 x 22 mm, hmotnost 201 gramů. Informaci o velikosti paměti RAM a interního úložiště se nám dohledat nepodařilo, ale tipujeme, že telefon nabízí kombinaci 256 MB/1 GB (RAM/ROM).

   
Zdroj fotografií: TheVerge 

Součástí balení je praktické příslušenství v podobě karabiny k přichycení telefonu, magnetického kompasu, šroubováku pro snadnou výměnu baterie a SIM karty a handsfree sady se sluchátky.

CAT B10: Test odolného telefonu v pračce, myčce a venkovním prostředí (crashtest)

CAT B10 je od října v prodeji v obchodní síti Datart za 8 990 Kč. Od listopadu bude k dispozici také u dalších prodejců jako je ElectroWorld nebo Alza).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).