Domů » Bleskovky » Casio odhalilo chytré hodinky s Android Wear, které díky monochromatickém displeji vydrží měsíc

Casio odhalilo chytré hodinky s Android Wear, které díky monochromatickém displeji vydrží měsíc

Do světa chytré nositelné elektroniky zamířila další slavná hodinářská firma, tentokráte se však nejedná o žádného švýcarského výrobce výhradně mechanických modelů, ale o japonskou značku Casio, která má obrovskou praxi ve výrobě digitálních hodinek. Její nový přírůstek Smart Outdoor Watch WSD-F10 jsou vlastně také „digitálky“, avšak pouze na povrchu. Pod jeho slupkou se ukrývají chytré hodinky postavené na platformě Android Wear.

  

V Casiu zapřemýšleli, jak chytrým hodinkám prodloužit výdrž a přišli na velmi netradiční řešení. Nad barevný zobrazovač umístili průhledný sekundární monochromatický displej, který známe z klasických digitálních hodinek. Když potřebujete chytré funkce, sáhnete po Android Wear, když vám stačí zobrazování času, přepnete se do digitálek. V druhém případě hodinky vydrží až jeden měsíc na jedno nabití, v systému Android Wear však pouze 1 den. 

Hodinky jsou především outdoorové, proto nás nepřekvapuje robustní tělo, které by díky armádnímu standardu MSL-STD-810 mělo něco vydržet; potápět se nimi lze do 50 metrů. Díky odolnosti jsou hodinky výrazně větší a těžší než většina konkurence – 61,7 × 46,4 × 15,7 mm a 93 gramů. Displej hodinek má průměr 1,32 palců a rozlišení 320 × 300 pixelů, podobně jako u hodinek Moto 360 je spodní část displeje zploštělá.

    

Zásobu senzorů tvoří barometr pro měření tlaku vzduchu a nadmořské výšky, kompas, akcelerometr a gyroskop. Bohužel o přítomnosti GPS se výrobce nezmiňuje, informace o přesné poloze tak zřejmě pocházejí z telefonu, který je možný připojit přes Bluetooth 4.1 nebo Wi-Fi 802.11 b/g/n. Casio systém Android Wear doplnilo o spoustu funkcí, takže díky hodinkám například zjistíte čas východu/západu slunce, grafy přílivu a odlivu, kromě toho nechybí aplikace RunKeeper, ViewRanger nebo MyRadar. Pro přepínání funkcí je připraveno fyzické tlačítko, takže je možné s hodinkami pracovat v rukavicích či pod vodou.

 

Casio si své outdoorové chytré hodinky cení na 500 dolarů (asi 12 500 korun bez DPH), v nabídce budou v černé, oranžové, červené a zelené barvě. Do prodeje půjdou v březnu v Japonsku a v dubnu v USA, o dostupnosti na evropském trhu nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Jiří Mrázek (neregistrovaný)

  Chvíli jsem o nich přemýšlel, ale useknutý displej nechci, když to jde bez něj nevím proč bych ho měl mít useknutý

 2. No kdo si koupí ,,chytré,, hodinky aby je pak používal jako obyčejné? Takže jen jeden den vydrže. A za 12500 bez DPH hm….. Jinak vodotěsnost 50m je pouze pro plavání – hodinky pro šnorchlování musí mít 100m a 200m pro potápění – opravdu hlubinné potom více třeba 1000m.

  • Pardon – napsal sem to špatně plavání je od 100m ta 50m je jen na mytí rukou a td. Na videu je to značeno jako 5 BAR – takže ani do bazénu nejsou.

 3. Lupenyk (neregistrovaný)

  Koupil jsem si před třemi dny v akci na Ebay LG G Watch za 1000 korun, abych vyzkoušel Android Wear a celkově chytré hodinky. Pokud vám nechodí tisíc SMS, hovorů denně, tak je to, jak řekl Pohlreich v Ano Šéfe, „roztomilá pí**vina, můžete si hrát s ciferníkem, pouštět hudbu, ale nějaké velké využití to opravdu zatím nemá.

  • Což o to, využití to má, ale musí se dobře najít. Např. model s podporou ANT+ a držákem na řídítka, voilá máme cyklocomputer. Po dojezdu nasadíme na ruku a voilá, máme hodinky. Spojíme přes BT s telefonem a voilá, máme po ruce notifikace, ovládání apod. Vezmeme ven při výběhu se zapnutou GPS a voilá, máme tracker. Připojíme přes ANT+ hrudní pás a voilá, máme fitnes pomůcku. A samozřejmě postupně přibývání senzorů pro sledování zdravotního stavu.

   Nicméně toto naráží na dva problémy. Cenu. Druhý problém souvisí s prvním, v zásadě to umí i telefon, který už máme. Ale využití to má mnoho, pokud se správně zvolí.

  • Po dojezdu nasadíme na ruku a voilá a hodinky chcipli kvôli mizernej výdrží…

  • Inkvizitor (neregistrovaný)

   MINO – přesně tak, využití to za současných podmínek nemá téměř žádné, pokud baterie vydrží jeden den. Jednoduše proto, že fakt, že se na takovéto hodinky mohu spolehnout, se blíží nule – to je matematická jistota. U svých CASIO Protrek se solárním dobíjením nic takového řešit nemusím – mám je 5. rokem a o baterii nevím, nestarám se. Ano, nemám po ruce notifikace, ale stejně – když bude baterka out, nebudu je mít tak jako tak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).