Carpad F7: Čínská kopie Samsungu Galaxy S III s 5,3″ displejem

Čínští výrobci smartphonů jsou po celém světě proslulí svými kopiemi iPhonu ve všech jeho generacích a jak se zdá, jejich hledáčku neunikl ani Samsung Galaxy S III. Alespoň takový pocit může vyvolávat první pohled na chytrý telefon Carpad F7. Ten se však oproti korejskému originálu odlišuje především úhlopříčkou použitého displeje, která činí 5,3“. Na obřím dotykovém panelu by nebylo nic špatného, kdyby ho výrobce nevybavil relativně nízkým rozlišením 540 x 960 pixelů. Na tak velké ploše se tedy dá očekávat viditelný rastr, což může mnoho potencionálních uživatelů odradit od jeho koupě.

  

Pod plastovou kapotou se ukrývá blíže nespecifikovaný procesor s dvojící výpočetních jader, 1 GB operační paměti a 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Zbytek hardwarových parametrů zahrnuje dvojici slotů na SIM karty, GPS, Bluetooth a Wi-Fi. Za co si čínští soudruzi jistě zaslouží pochvalu, je uživatelsky vyměnitelný akumulátor s kapacitou 2500 mAh. Carpad F7 se do prodeje dostane v průběhu letošního listopadu za velice příjemných 200 USD (zhruba 3900 CZK). Na pultech se objeví ve dvou barevných variantách a to v „Piano White“ a „Marine Blue“.

Jaký máte názor na čínské kopie masově rozšířených smartphonů? Jedná se podle vás o nepoužitelné kusy kovu a plastu, nebo se najdou i světlé vyjímky, které byste dokázali ocenit a denně používat?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku