Domů » Bleskovky » Candy Crush Saga míří na Windows 10… jako součást systému

Candy Crush Saga míří na Windows 10… jako součást systému

Předinstalované hry byly součástí většiny verzí systému Windows, přičemž opravdovými zabijáky produktivity se staly především Solitaire a Hledání min. Windows v poslední verzi 8.1 sice přišly zcela bez her, bylo však možné například jak Solitaire Collection, tak Hledání min doinstalovat z Windows Store. V létě Microsoft do světa vypustí Windows 10, přičemž vybrané hry budou opět součástí systému. Jednou z nich bude překvapivě i populární hra Candy Crush Saga od studia King.

    

Tuto skutečnost Microsoft oznámil na svém blogu, Candy Crush Saga se přidá po bok již zmíněné hry Solitaire Collection, která je již součástí aktuálního sestavení Insider Preview. Hra bude automaticky nainstalována těm uživatelům, kteří provedou na Windows 10 aktualizaci, i těm, kteří si systém stáhnou během vypuštění jeho ostré verze. Postupem času budu pro Windows 10 dostupné i další hry studia King. 

Předpokládáme, že hra Candy Crush Saga bude předinstalována pouze těm, kteří se do systému přihlásí skrze Microsoft účet, neboť tento titul, ač je v základu zdarma, vydělává peníze na in-game platbách. Série Candy Crush se redmondskému systému dlouze vyhýbala, mobilní Windows se však nedávno dočkaly právě dílu Saga, který byl údajně vytvořen prostou konverzí z iOS verze skrze nové vývojářské nástroje. Pokud mají být Windows 10 službu, je možné, že se v budoucnu stanou branou pro další tituly zdarma, jejichž plnohodnotné používání však bude zpoplatněno.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog 
TIP: Stáhněte si Candy Crush Saga do svého telefonu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. tedy (neregistrovaný)

  co když tam nic nechci? solitaire a hledání min atp. prsosím ale tyhle stupidnosti….dají to i do windows 10 mobile? to bude za chvíli jak na androidu fakt nechápu

 2. Tak zrovna za toto MS chválím. Je mi to šumák, ale musí pořád oslovit masu lidí. Makají na verzi pro kompy, zamakali u Xboxu One a nespí, ale největší pozornost by měli věnovat mobilním widlím ohledně storu. Protože vývojáři evidentně stále nechtějí a pokud ano, tak pak s velkým zpožděním stále kašlou na updaty… A není to jen o facebooku nebo Candy Crush Saga :D

 3. Martin II (neregistrovaný)

  Sucast systemu…silne pochybujem, asi budu len predinstalovane…

  • tedy (neregistrovaný)

   pokud půjdou odinstalovat tak prosím ale i tak by měl člověk v základu dostat jen operační systém, ty logické hry jako solitaire, hledání min atd co jsou součástí win od nepaměti ještě beru, to jsou klasické logické hry které osloví snad každého ale nedovedu si představit OS jakým win jsou a s ním dostat angry birds, cyndy crush ci jiné infatilní ptákoviny.

   Pokud to ale nějak pomůže rozšíření je to jejich věc ale stolní win tohle snad nepotřebují nebo ano? u win 10 mobile (nově) je to něco jiného, ty by se měl ms snažit více prosadit, ale spíše než na tyhle skoro dětské hry vsadit na něco co by zákazníky ještě více motivovalo, jako kdysi bezplatné here u nokie, byly výsadou wp jiné platformy je neměly, dnes je to jinak a tato must have app kvůli které si lidé třeba wp smart, kupovali, už je i na nejrozšířenějším androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).