Domů » Bleskovky » Calico: Google založil společnost, jejímž posláním je prodloužit lidský život

Calico: Google založil společnost, jejímž posláním je prodloužit lidský život

Díky evoluci a přirozenému výběru se z člověka stal tvor, který stojí na vrcholu pomyslné pyramidy obyvatel naší planety. Naše fyziologie z nás činí velice promyšlené stroje, nicméně i jako ostatní bytosti na nás působí čas a s tím spojené stárnutí, které následně přechází v umírání a nevyhnutelnou smrt. Už Aristotelés popsal člověka jako tvora předurčeného k životu v obci a proto je období jeho skonu pro jeho blízké velice těžkou zkouškou. Zřejmě tato a další skutečnosti se staly iniciací, které Google přivedly k založení společnosti s názvem Calico.

 

Jejím záměrem a zároveň jediným cílem je prodloužit část našeho produktivního života. Toto oznámení přišlo od Larryho Page, který je jeden ze zakladatelů Googlu. Calico se bude snažit neúprosně bojovat proti stárnutí a dalším nemocem, které se pojí s pokročilým věkem a stylem našeho života. Nově vzniklou firmu povede Arthur Levinson, který po odchodu Steva Jobse převzal žezlo předsedy představenstva společnosti Apple. Jeho kompetenci nahrává i dřívější pozice šéfa v biotechnologické firmě Genentech, která se kromě jiného soustředí i na léčbu rakovinu.

 

Larry Page bohužel neprozradil žádné konkrétnější informace o budoucím výzkumu Calica. Lze však předpokládat, že předmětem se stane cytogenetická analýza a vývoj nových technologií. Ve hře se nachází i pokročilé zpracování objemných dat s následnou expertízou, která by mohla napomoci k účinnější léčbě vážných nemocí. Ačkoliv se Google nebojí vstupovat do neprobádaných vod, farmaceutický průmysl je velice specifická oblast a uspět mezi konkurencí, jistě nebude lehkým úkolem.

 

Některé spekulace dokonce hovoří o přípravě na příchod technologické singularity, nicméně tato varianta se ze všech možných jeví jako nejméně pravděpodobná. Osobně se domnívám, že výzkum Calica se bude soustředit na podrobnou analýzu DNA a individuální léčbu, která bude přímo šitá konkrétnímu jedinci. Otázek kolem tohoto projektu se samozřejmě nachází celá řada a pouze čas ukáže, kam hodlá směřovat.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. Knoxx (neregistrovaný)

  Tyhle výzkumy jsou směšný s kontrastem kolik lidí na téhle planetě si dobrovolně zkracuje život vlastní vinou..

  • PHiliPZ (neregistrovaný)

   Tak ono to nemusi byt vyskum smerujuci k lacnemu zivot predlzujucemu lieku. Im sa to oplati, aj ked to bude dostupne iba pre top 1%.

  • Sam pisete DOBROVOLNE. Proc nekoho nasilim nutit, aby zil dele nez chce?

 2. Asi nema Google vymysleno jak to udela s duchody co? :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).