Domů » Bleskovky » Cabin: Hliníkový batoh pro iPhone s vestavěnou baterií a magnetickým konektorem

Cabin: Hliníkový batoh pro iPhone s vestavěnou baterií a magnetickým konektorem

Chystaný iPhone 6 má podle posledních informací dostat kapacitnější baterii a úspornější čipset pro zajištění větší výdrže baterie. Slabá výdrž současných jablečných telefonů trápí většinu uživatelů; na serveru pro kolektivní financování Kickstarter se nyní objevilo zajímavé příslušenství, které výdrž baterie iPhonu prodlouží a navíc rozšíří možnosti jeho napájení.

Příslušenství se jmenuje Cabin a jedná se o hliníkový unibody rámeček, který zvětší tloušťku telefonu a zároveň mu přidá poměrně neelegantní bradu. Tento designový ústupek je vyvážen integrovanou baterií, která se ukrývá v jeho útrobách. Kapacita baterie je 2 200 mAh, což je o 130 % více než má samotný iPhone.

   

Spojení krytu s iPhonem je realizováno pomocí mikroadaptéru, který se zasune do Lightning portu, přičemž na spodní straně zařízení vytvoří pětipinový magnetický konektor.

  

Tímto řešením lze iPhone magneticky připojit nejen k hliníkovému krytu Cabin, ale i k dalšímu příslušenství, jakým je elegantní dokovací stanice nebo magnetická koncovka nabíječky MagAdapter. Ta funguje podobně jednoduše jako konektor MagSafe u notebooků Apple, vytvoříte ji ze standardní Lightning nabíječky a malé redukce.

    

Tým kolem Cabin již na Kickstarteru nasbíral požadovanou částku 50 000 USD (1 milion Kč) a to do konce kampaně zbývá ještě 38 dní. Pro získání celé čtveřice příslušenství (Cabin, dokovací stanice a dvojice adaptérů) je zapotřebí přispět nejméně částkou 135 USD (2 700 Kč bez DPH), prodejní cena tohoto kompletu se bude pohybovat na úrovni 180 USD (3 600 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).