Domů » Bleskovky » Bulánci hlásí po 20 letech comeback. Za dvě hodiny vybrali půl milionu. Dočkáme se i na mobilech?

Bulánci hlásí po 20 letech comeback. Za dvě hodiny vybrali půl milionu. Dočkáme se i na mobilech?

Kdo měl na přelomu milénia přístup k počítači, nepochybně zná českou hru Bulánci. Souboje naštvaných polštářů na život a na smrt v uzavřených arénách pro více hráčů zvládly i přes jednoduché mechaniky zabavit na dlouhou dobu.

bulanci 1
Legendární hra Bulánci je zpět

Nyní se po dvaceti letech vrací zpět na scénu v podobě hry Bulánci 2.0, která nicméně nemá být pouze remasterem původní verze, ale novým pojetím nestárnoucí klasiky.

Novou verzi legendy přetvoří vývojáři do 3D s dynamickou změnou denního cyklu a kromě starých známých úrovní se dočkáme také několika nových. Ačkoli si pamatujeme především hru více hráčů (kde přibude herní režim dobývání), k dispozici bude též kampaň pro jednoho hráče, kterou bude možno projít také kooperativně.

Rozšířit se má také počet platforem, na které mají být Bulánci 2.0 k dispozici – kromě tradičního PC se dočkáme také verze pro konzole (Xbox, PlayStation a Nintendo Switch) a chytré telefony. Širší podporu pro ostatní platformy vývojáři slíbili jen v případě velkého zájmu ze strany hráčů, což vzhledem k vybrané částce rozhodně platí.

Bulánci 2.0 na Startovači

Na české crowdfundingové platformě Startovač požádali vývojáři ze studia SleepTeam o částku 500 000 korun, kterou se jim podařilo vybrat za necelé dvě hodiny od zveřejnění. Aktuálně už je vybrán více než trojnásobek cílové částky, přičemž do konce zbývá celých 29 dní. Mezi odměnami najdete kromě veskrze tradičních také například několik méně obvyklých, jako je třeba desková verze hry.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. už jsem podpořil autory, tohle bude prda a moc se na ně těším

  2. SMAHO jak PRASE

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).