Domů » Bleskovky » Budoucnost podle Microsoftu: Futuristické video plné velkých displejů a tenkých tabletů

Budoucnost podle Microsoftu: Futuristické video plné velkých displejů a tenkých tabletů

Microsoft zveřejnil nové video, ve kterém nám ukazuje, jak by podle jeho vize mohla vypadat budoucnost ve spojení s modení technikou. Podle Microsoftu by se první podobná zařízení, která vidíme na videu, mohla v reálném provozu objevit zhruba v rozmezí pěti až deseti let.

Stejně jako u staršího videa redmondského giganta, hrají i v tomto případě prim velké dotykové displeje, které jsou doslova na každém kroku. Kromě nich ve videu můžeme vidět také ultratenké tablety, některé dokonce s flexibilním displejem. Ve vizi Microsoftu rovněž velkou roli hrají hologramy a 3D tiskárny.

Moderní technologie se v posledních několika letech stali nedílnou součástí našich životů, a podle Microsoftu by se toto propojení mělo v budoucnu ještě více prohloubit. Myšlenka je to rozhodně zajímavá a já jen doufám, že člověku v „zajetí displejů“ stále zůstane i nějaký ten prostor pro vlastní soukromí.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  :D LOL, Microsoft umí taky dělat design, jo? Takže se dočkáme i patkového písma s vysokým kontrastem typu Bodoni a Didot? :D Živé dlačdice budou moci mít i vlastní pozadí? Nebudou všechno na sebe nalepený obdélníky ale daleko víc prostoru bude mít PROSTOR? No jo, je to všechno krásné, efektní a vymazlené. Mam jedinej dotaz co mi k tomuhle zajímá… Proč když má takovouhle vizi windows vypadaj jak vypadaj.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Krása futuristických videí je v tom, že člověk nemusí brát vážně a analyzovat smysluplnost a interaction design každé drobnosti a funkce, které jsou předváděny, přiznejme si to, jen tak mimoděk. Důležitá je koncepce, co se bude moct v budoucnosti používat, co bude možné dělat, jak bude vypadat UIčko, kde všude bude UI k dispozici a ne to, jestli je vyladěná kdejaká pitomost.

   Jinak ano, skrytá menu pod dlouhým stiskem jsou někdy opravdu frustrující (viz. aktuální mobilní OS – všechna).

   Vzhledem k fakt dobrému UIčku určitě souhlasím s vaší výtkou k současnému konzervativnímu vzhledu Windows. Nicméně si myslím, že futuristický vzhled není to, co by běžná domácnost dnes ocenila. Lidi grafice moc nerozumí, design je něco jiného.

 2. Hm… Žiaľ tejto budúcnosti sa mi už nedožijeme.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   No, tahle budoucnost je podle mě reálná během několika málo let s tím, jak rychle se dnešní elektronika a SW vyvíjí a stále zrychluje.

 3. popi (neregistrovaný)

  Zlate prciny

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).