Budoucí iPhony budou zřejmě ohebné a dostanou displeje od LG

Podle posledních zpráv bychom se od Applu měli v příštích letech konečně dočkat ohebného iPhonu. Dodavatel takových displejů však doteď nebyl znám, spekulacím je ale nyní konec.

Současné informace hovoří o tom, že by se novým dodavatelem ohebných panelů měla stát společnost LG. Ta Applu zaslala několik prvních prototypů ohebných OLED panelů. Podobně vybavené zařízení se však podle spekulací dostane na trh nejdříve až počátkem roku 2019. Apple by rád využil poznatků a reakcí na chystaný model Galaxy X od Samsungu. Tato strategie se Applu již několikrát vyplatila, podobně tomu tedy bude nejspíše i nyní.

V režii LG by neměly být pouze displeje, ale rovněž baterie, které budou pro ohýbání patřičně uzpůsobeny. Apple se tak chce s veškerými komponenty soustředit, pokud možno, pouze na jednoho dodavatele, což přináší jisté výhody, ale i možná rizika.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentáře

  1. Lukas Kosik

    Jasně, jednou určitě budou ohebné… Ale to už budeme všichni v důchodu a všechny ostatní firmy, včetně čínských no name, představí už svojí několikátou generaci ohebných zařízení. Ale Apple jim pochopitelně po letech vypálí rybník – tak jako to udělal s „bezrámečkovým“ displejem u iPhone X. :-D
    Už se nemůžu dočkat, až si tento revoluční ohebný iPhone budeme moci koupit. A to za pouhých 39 990 Kč. :-D

  2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    Klidně i 45 000-to je komééédie

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel