Domů » Bleskovky » Budoucí iPhony budou zřejmě ohebné a dostanou displeje od LG

Budoucí iPhony budou zřejmě ohebné a dostanou displeje od LG

Podle posledních zpráv bychom se od Applu měli v příštích letech konečně dočkat ohebného iPhonu. Dodavatel takových displejů však doteď nebyl znám, spekulacím je ale nyní konec.

Současné informace hovoří o tom, že by se novým dodavatelem ohebných panelů měla stát společnost LG. Ta Applu zaslala několik prvních prototypů ohebných OLED panelů. Podobně vybavené zařízení se však podle spekulací dostane na trh nejdříve až počátkem roku 2019. Apple by rád využil poznatků a reakcí na chystaný model Galaxy X od Samsungu. Tato strategie se Applu již několikrát vyplatila, podobně tomu tedy bude nejspíše i nyní.

V režii LG by neměly být pouze displeje, ale rovněž baterie, které budou pro ohýbání patřičně uzpůsobeny. Apple se tak chce s veškerými komponenty soustředit, pokud možno, pouze na jednoho dodavatele, což přináší jisté výhody, ale i možná rizika.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. Jasně, jednou určitě budou ohebné… Ale to už budeme všichni v důchodu a všechny ostatní firmy, včetně čínských no name, představí už svojí několikátou generaci ohebných zařízení. Ale Apple jim pochopitelně po letech vypálí rybník – tak jako to udělal s „bezrámečkovým“ displejem u iPhone X. :-D
    Už se nemůžu dočkat, až si tento revoluční ohebný iPhone budeme moci koupit. A to za pouhých 39 990 Kč. :-D

  2. Marek Studnicka

    Klidně i 45 000-to je komééédie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).