Bude se Galaxy Fold 3 ohýbat nadvakrát? Parametry displejů leccos naznačují

Fold Duo 3

Letošní rok přinese velké množství nových ohebných smartphonů. Premiéru už za sebou mají smartphony Huawei Mate X2 a Xiaomi Mi Mix Fold, v průběhu roku přidají další kousky značky Samsung, Google, Oppo a vivo. Před nedávnem o nich informoval Ross Young, jeho informace nyní doplňuje následující tabulka od leakera @chunvn8888.

Dostane Galaxy Z Fold 3 nový tvar?

Informace v tabulce jsou v mnoha ohledech překvapivé, zejména v přehledu chystaných smartphonů od Samsungu. Chystaný Galaxy Z Fold 3 si má například výrazně pohoršit v úhlopříčce vnějšího displeje, který se má z 6,23“ smrsknout na 5,4“. To by byl od Samsungu velmi překvapivý krok, neboť právě za malý vnější displej byl nejvíce kritizován vůbec první Galaxy Fold. Je však možné, že v Koreji mají přichystané překvapivé rozuzlení.

Vnitřní displej Galaxy Z Fold 3 má totiž významně změnit proporce, namísto téměř čtvercového tvaru má mít poměr stran 4,3:2. Právě kvůli tomuto detailu považuje informátor Ice Universe výše zmíněný tweet za nepravděpodobný, ovšem co když Samsung koncept své skládačky kompletně změní a ohne ji letos nadvakrát? Tím by se zmenšení vnějšího displeje vysvětlovalo.

Galaxy Z Flip 2 dostane větší displeje

Displeje se mají měnit i u nástupce véčka Galaxy Z Flip. Vnitřní má lehce narůst z 6,7 na 6,8“, větší progres bude vidět na vnějším panelu, který má potěšit úhlopříčkou 1,9“. I tak bude menší než v případě Motoroly Razr 2, ale každý nárůst se počítá.

Chystá Oppo véčko?

Véčko by mohl být i chystaný ohebný smartphone od Oppo, neboť jeho vnitřní displej má mít úhlopříčku „pouze“ 7,1“, zatímco úhlopříčka vnějšího se má pohybovat mezi 1,5 a 2“. Naopak skládačka od vivo bude pravděpodobně podobná Galaxy Foldu, jelikož vnitřní displej má mít úhlopříčku 8“ a poměr stran 3,4:3 (tedy téměř čtverec), zatímco vnější displej má být 6,5palcový.

Kdy budou výše zmíněné ohebné smartphony představeny, je v tuto chvíli nejisté. U Samsungu tipujeme, že své nové skládačky představí někdy v létě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku