Bude příští PureView fotoaparáty vyrábět Canon?

Fotoaparáty PureView, které jsou perlami zad několika modelů Nokia Lumia, se pyšní puncem kvality Carl Zeiss. Nicméně tomu tak nemusí být napořád, po akvizici finské Nokie Microsoftem nepřešly všechny kapacity finského výrobce pod křídla Microsoftu. Jedním z nich je i Ari Partinen, kterého Nokia nazývala „náš expert na fotoaparáty“. Jeho nové působiště se aktuálně nachází u Apple v Cupertinu.

 

Microsoft nadále plánuje vyrábět fotoaparáty PureView, patří mu dokonce tato značka, nemusí však za nimi stát společnost Carl Zeiss. Tento týden uzavřel Microsoft dohodu o vzájemném licencování patentů se společností Canon. Jistě, tyto dohody slouží především k budoucímu zabránění soudních sporů, nicméně umožňují oběma stranám nahlédnout pod technologické pokličky druhých stran.

 

Najde Microsoft v patentovém portfoliu Canonu technologii, která by z Lumií vytěsnila optiku od Carl Zeiss? Dočkáme se u telefonů od Microsoftu výměnných objektivů? Nebo naopak Canon do svých telefonů nasadí prvky ze systému Windows Phone? To ukáže budoucnost, pozitivní je, že obě společnosti se rozhodly spolupracovat a neohánět se patenty, což je poměrně účinná brzda pokroku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku