Domů » Bleskovky » Brousíte si zuby na Huawei Mate X? Víme, kde bude nejlevnější

Brousíte si zuby na Huawei Mate X? Víme, kde bude nejlevnější

Podle dostupných informací se ohebný Huawei Mate X objeví na trhu někdy v červenci. Toto datum se však podle nejnovějších informací netýká domovské Číny, kde by se měl telefon začít prodávat už o měsíc dříve, a dokonce za nižší cenu.

Huawei Mate X naživo
Huawei Mate X naživo

V Číně se nedávno konala konference zaměřená na mobilní 5G technologie, kde měl nejmenovaný zástupce společnosti prozradit, že ohebný Mate X dorazí na domácí trh už v červnu a v porovnání s ostatními zeměmi za o něco nižší cenu. Připomeňme, že běžná cena telefonu se pohybuje kolem 2299 euro (v přepočtu asi 59 000 korun). Za zmíněnými výhodami by mohla stát nižší výrobní daň ve srovnání s náklady na vývoz.

Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

 1. …na aliexpresu

  • Pokud me osobne neco dava smysl a sel bych do toho, byla by to ohebna motorola RAZR ale ne s predpokladanou cenou 40+ kdy krome displeje, je zbytek Hw celkem prumer.
   Pokud se toto reseni ujme a Véčka aspon v teto podobe,trochu vrati na presyceny a prepadlovany trh, byl bych vcelku rad.
   Cas ukaze,pak treba v pripade zajmu,nabidne i dalsi za priznivejsi ceny (akceptuji max 25k vic do telefonu uz fakt nedam a i tady delam vyjimku,strop mam 10k)

  • Karel Endler

   Mně se ten koncept taky líbí, ale vejde se do toho menší baterka (nebo dvě). Zvětšovat kvůli ní tloušťku přístroje asi výrobce chtít nebude, takže se připravme na mizernou výdrž.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).