Domů » Bleskovky » Broadcom uznal Trupmpovo veto. Stahuje nabídky a ukončuje veškerou snahu o koupi Qualcommu

Broadcom uznal Trupmpovo veto. Stahuje nabídky a ukončuje veškerou snahu o koupi Qualcommu

Výrobce čipů Broadcom se sídlem v Singapuru vyvíjel od konce loňského roku snahu koupit svého amerického konkurenta Qualcomm. Ten veškeré nabídky odmítal s tím, že nabízená cena společnost podhodnocuje, za „správnou“ částku by se ale zřejmě odprodat nechal. Tomu však učinil přítrž prezident USA Donald Trump, který uskutečnění akvizice jednoduše zakázal, což mu legislativa umožňuje.

Oficiálním důvodem je strach o národní bezpečnost, byť proti tomuto argumentu se zástupci Broadcomu ohradili. Rozhodnutí nejvyšších představitelů USA Broadcom velmi zklamalo, ale prezidentské veto uznává, veškeré nabídky stáhl a do dalších „bojů“ se pouštět nebude. Na stole například ležela možnost infiltrace vlastních lidí do představenstva Qualcommu, kteří by dali akvizici zelenou, avšak i tyto nepřímé cesty prezidentské veto zakazuje.

Broadcom si Qualcomm nekoupí. Akvizici zastavil Donald Trump

Qualcomm tak nadále zůstane samostatnou společností, Broadcom bude nadále pokračovat v reorganizaci společnosti a nové cesty oznámí 23. března na setkání s akcionáři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Zajímavý precedens z pera USA, popření základních principů kapitalismu. Stejnými právy se vybaví í další světoví vůdci a co pak? Rozpad kapitalistickych hodnot a přechod k čemu. Singapur je městský stát, v minulosti ovládaný brity a posléze členem Malasijského společenství, tudíž mnohem blíže k USA než Taiwan. Proč tedy prezidentské veto? To se však asi nikdy nedozvíme.

    • Tvoj prispevok je, slusne povedane, mimo. Nejedna sa o ziaden precedens ani vo svete ani v USA. Preco to urobili je zname, dovod sa vola narodna bezpecnost.

    • Na druhou stranu nespokojenost s rozdělením moci a díky omezení volného pohybu kapitálu (imperiální velmoci na svůj vnitřní trh nikoho nechtěly pustit) vznikla první světová. Odmítání akvizic někým zvenčí z důvodů národní bezpečnosti je podobným případem. Mám peníze, ale nemohu si za ně koupit to, co chci, protože jsem odjinud.

    • Kdo je mimo je skutečně otázka. Až si nějaká firma z USA bude chtít koupit např. čínskou, nebo ruskou firmu nebo nedej bože ze Severni Koreje má utrum a světová hosp. org. s tím nic nenadělá, protože lídři to zatrhnou. Bezvadné, jak jsem napsal konec principů kapitalismu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).