Domů » Bleskovky » Broadcom uznal Trupmpovo veto. Stahuje nabídky a ukončuje veškerou snahu o koupi Qualcommu

Broadcom uznal Trupmpovo veto. Stahuje nabídky a ukončuje veškerou snahu o koupi Qualcommu

Výrobce čipů Broadcom se sídlem v Singapuru vyvíjel od konce loňského roku snahu koupit svého amerického konkurenta Qualcomm. Ten veškeré nabídky odmítal s tím, že nabízená cena společnost podhodnocuje, za „správnou“ částku by se ale zřejmě odprodat nechal. Tomu však učinil přítrž prezident USA Donald Trump, který uskutečnění akvizice jednoduše zakázal, což mu legislativa umožňuje.

Oficiálním důvodem je strach o národní bezpečnost, byť proti tomuto argumentu se zástupci Broadcomu ohradili. Rozhodnutí nejvyšších představitelů USA Broadcom velmi zklamalo, ale prezidentské veto uznává, veškeré nabídky stáhl a do dalších „bojů“ se pouštět nebude. Na stole například ležela možnost infiltrace vlastních lidí do představenstva Qualcommu, kteří by dali akvizici zelenou, avšak i tyto nepřímé cesty prezidentské veto zakazuje.

Broadcom si Qualcomm nekoupí. Akvizici zastavil Donald Trump

Qualcomm tak nadále zůstane samostatnou společností, Broadcom bude nadále pokračovat v reorganizaci společnosti a nové cesty oznámí 23. března na setkání s akcionáři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments