Domů » Bleskovky » Britská policie chce do ulic nasadit umělou inteligenci, která rozpozná i vaši náladu

Britská policie chce do ulic nasadit umělou inteligenci, která rozpozná i vaši náladu

Podobnou technologii byste čekali nejspíše v Číně či Severní Koreji, umělou inteligenci, která se bude snažit rozpoznat vaši náladu se však chystá použít i policie v anglickém hrabství Lincolnshire. Ta má být schopna rozeznat i osoby s batohy, deštníky, či čepicemi a brýlemi.

facial regognition

Ačkoli má technologie pomoci s bezpečností, proti podobným zásahům států do soukromí občanů se vyhrazoval nejen George Orwell. Vlna kritiky se zvedla i nyní, největším protiargumentem je právě narušování lidských práv a snaha o rozšíření moci státu v době, kdy se nikdo nedívá. Policie prozatím nevysvětlila, jak zaváděná technologie funguje.

cctv 2

Kate Crawford, zakladatelka institutu AI Now, zdůrazňuje, že prozatím ani nebyla nalezena konzistentní vazba mezi emocí, kterou člověk prožívá a jeho výrazem v obličeji. Trh s technologií rozpoznávání emocí má prý také potenciálně objem 20 miliard dolarů (430 miliard Kč), dle kritiků se ale jedná o pouhé šarlatánství.

Zda bude technologie opravdu nasazena do ostrého provozu není prozatím jasné, největším otazníkem je nyní právní stránka věci.

David Preiss

4 komentářů

  1. Mám takový pocit, že se u nás v Evropě nešpicluje v takové míře jako v Číně jen proto, že jsme za nimi technologicky pozadu.

    • To víš že jo Kájo. Neuronovou síť na rozpoznání obličejů ti dokáže napsat student kdejaké lepší IT univerzity po Evropě, ale Evropa to neumí… to je tak, když se trubka vyjadřuje k něčemu, čemu nerozumí.

  2. cernou inteligenci uz si natahali tak ted jeste umelou

  3. Zapšklej Dědek

    mě by zavřeli ,večně nasranej

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).