Boeing Black: Výrobce letadel chce nabídnout extrémně zabezpečený smartphone s Androidem

Bezpečnost a ochrana dat není u většiny populárních smartphonů zrovna prioritou, výjimku zde tvoří snad pouze telefony značky BlackBerry a několik ultrabezpečných smartphonů od méně známých výrobců, jako je třeba Geeksphone Blackphone a nebo nově představený Boeing Black. Ten je postavený na modifikované verzi Androidu (v některé z verzí Jelly Bean) a určen především pro různé vládní organizace či nadnárodní korporace.

 

Z toho důvodu nebyly ani uveřejněny detailní hardwarové specifikace a tak se musíme spokojit s tím, co víme. Srdcem Boeingu Black je blíže nespecifikovaný procesor se dvěma jádry Cortex-A9 taktovanými na 1,2 GHz. Obrazovka s úhlopříčkou 4,3 palce nabídne rozlišení qHD, tedy 540 x 960 px. I přes velkou tloušťku 13,25 mm se uvnitř skrývá pouze 1590mAh baterie, zato hmotnost činí plných 170 gramů. Za zmínku určitě stojí schopnost sebedestrukce – pokud se telefon budete snažit rozebrat, automaticky se díky čidlům ve šroubcích smažou veškerá data a software, díky čemuž z telefonu zbyde pouze těžítko. Zadní kryt lze nahradit různými doplňky jako například snímač otisků prstů, větší baterie, solární panel či přesnější GPS. 

 

Na levém boku se nachází velmi zřídka používaný PDMI konektor sdružující USB, HDMI, DisplayPort, zvukový výstup a napájení do jednoho portu, naštěstí se dostalo i na klasické microUSB a slot na paměťové karty typu microSD. Nechybí ani dva sloty na SIM a LTE připojení, naopak Bluetooth je přítomen ve starší verzi 2.1. Veškerý hardware pochází od důvěryhodných dodavatelů a zařízení samotné je vyrobeno v USA. Vnitřní úložiště neznámé velikosti je samozřejmě zašifrované a podobných bezpečnostních prvků je zde celá řada. Cena nebyla vzhledem k určení specifikována, dá se ale očekávat, že bude doslova astronomická.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

6 komentářů

 1. Scarab (neregistrovaný)

  No a to celé používá operační systém od Google, který je celý založený na sledování aktivit uživatele :-) :-) :-)

  Jinými slovy telefon je absolutně zabezpečený proti všem s výjimkou Google potažmo NSA resp. vlády USA :-) :-) :-)

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Jen bych si dovolil připomenout, že s NSA vědomě a otevřeně spolupracují všichni, včetně MS, Yahoo a podobně. A ti, o kterých se nemluví to dělají asi také, jen se to ještě oficiálně nedostalo ven. Je tak jedno, komu svá data svěříš, NSA se o nich vždy dozví.

  • Simon (neregistrovaný)

   A určite NSA nezajímaš pokud nekde nemáš plány bomb a nebo nevyznávaš „teroristickú vieru“. Lidi ČR a SR, nie nebojte sa…nie ste stredobodom vesmíru.

   (Všetci majú pocit že zrovna ich niekto sleduje a ešte ich to zaujíma).

   Odpoj si internet..a nikdy ho nevyuži a nikto ťa sledovať nebude(to isté o televízore, telefóne, tablete atd)

  • mceza (neregistrovaný)

   Ano, sleduje a zajímá. Ale jen automaticky za pomocí strojů. Jen v případě podezřelého chování by začali sledovat více.

 2. MiHaS (neregistrovaný)

  extrémně zabezpečený smartphone a dokonce s Androidem :-))))))))

 3. htcjirka (neregistrovaný)

  Tyto dve kombinace (zabezpeceny + android) se zcela vylucuji.Vtipne spojeni, tak 1.duben ostatne je zachvilku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *