TOPlist

BMX Cunning Stunts pro iPhone: Nadějný titul s nedotaženou hratelností

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

BMX Cunning Stunts je arkádová hra o adrenalinovém skákání na BMX. V USA poměrně oblíbený sport a především díky každoročně pořádaným X-Games se dostal také na App Store; nabízí adrenalinovou jízdu, bláznivé skoky a nejrůznější otočky a také poměrně zdařilou grafiku. Bohužel autoři zapomněli na to nejdůležitější, a to je hratelnost, která bohužel trochu pokulhává. Hra je tedy spíše arkádou než propracovanou simulací. Ovládání, respektive zatáčení jezdce, se neprovádí nakláněním iPhonu (jak jsem očekával), ale dotykem na pravou či levou část displeje. Ik dyž obvykle ovládání přes pohybový senzor ve hrách nepoužívám, zrovna zde mi dost chybí. Myslím, že by se prstům poměrně ulevilo a dalo by se více soustředit na triky. Bohužel, ovládání je celkově nedotažené a titulu tedy ještě více ubírá na hratelnosti.

- -

Skoky a triky probíhají následovně. Pokud s jezdcem najedete na překážku, tak musíte ve správný okamžik stisknout střed displeje. Tím dáte povel k tomu, že chcete udělat trik. Po stisknutí středu obrazovky se po stranách zobrazí triky, které můžete provést. Osobně mi tento způsob příliš nevyhovuje a myslím, že by samotné skoky šly zvládnout lépe, například jako tomu je ve hře Red Bull X-Fighters, kde jednotlivé triky provádíte přes nejrůznější gesta.

- -

Hru nezachrání ani trojice dostupných herních módů (volná jízda, kariéra a hraní s kamarádem). V šampionátu můžete po určité době hraní získat nové charaktery a úrovně. Abych pravdu řekl, tak hra na mě nepůsobila příliš dobře. Poměrně malý výběr triků a praktický pořád stejný způsob hraní (vyskočit, stisknout, dopadnout) na vás po chvíli hraní začne působit dost monotónně a nudně. Příliš realisticky nepůsobí ani jednotlivé provedení skoků a mám pocit, že autoři vývoj hry trochu uspěchali. Pokud nejste velký fanoušek BMX, tak tuto hru můžete s klidným svědomím vynechat. Pro ostatní je k dispozici v českém App Store za 2,39 EUR.

Autor článku iPhoneTips.cz
iPhoneTips.cz

Kapitoly článku