Domů » Bleskovky » BMW rozpozná semafory a nabídne nové motory. Novinek je ale mnohem více

BMW rozpozná semafory a nabídne nové motory. Novinek je ale mnohem více

Preferujete raději BMW řady 8 v klasické podobně nebo...

Elektrifikovat dnes musí každá automobilka, aby splnila přísné emisní limity. I to je důsledek toho, proč například BMW nabízí více jak deset elektrifikovaných karosářských verzí. I nadále v tomto trendu hodlá BMW pokračovat.

BMW rady 5

Na podzim se rozšíří nabídka plug-in hybridních verzí BMW řady 5. Novinkou nabídky bude BMW 545e xDrive Sedan, BMW 530e Touring a BMW 530e xDrive Touring. Tyto modely doplní aktuálně dostupné BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan, takže počet plug-in hybridních verzí řady 5 se zvětší na pět.

Nové šestiválce se 40V mild hybridní technologií

BMW zavede do svého výrobního programu 48voltovou mild-hybridní technologii. Tato technika přichází do výroby společně s novou generací vznětových řadových šestiválců. Od podzimu 2020 se tyto motory objeví ve čtyřech modelech BMW řady 3 a řady 8.

BMW se naučí reagovat na semafory

Velkou novinkou je Urban Cruise Control. Tato technologie ve spojení s výbavou Driving Assistant Professional bude k dispozici od podzimu 2020. Jedná se o rozšíření činnosti aktivního udržování rychlostí s funkcí Stop&Go schopností rozpoznávat semafory. Systém stereokamer, registrující například vozidla či dopravní značky, nyní dokáže rozpoznat také světelnou signalizaci semaforů.

V situacích, kdy je jasně dáno, že semafor patří k danému jízdnímu pruhu, a systém rozpozná červené světlo, automobil zpomalí až do zastavení. Zelené světlo znamená pokračování v jízdě. Na složitějších křižovatkách, například když má každý jízdní pruh vlastní semafor, vůz v přístrojovém panelu symbol semaforu zobrazí a je na řidiči, aby daný signál potvrdil. Poté automobil pokračuje automaticky v jízdě.

Přečtěte si také: Test BMW X5 M Competition (2020): rodinná bestie!

Nová funkce Urban Cruise Control rozpoznávající semafory bude k dispozici pro BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo, BMW řady 8 a BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW M5, BMW M8, BMW X5 M a BMW X6 M v rámci vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade. S výjimkou modelů BMW řady 8 bude tato výbava k dispozici pro vozy vyrobené od července 2020 a disponující výbavou Driving Assistant Professional.

Nový systém a hlasová asistentka i v PHEV modelech

BMW operační systém 7 umožňuje v mnoha modelech vybavených BMW Live Cockpit, BMW Live Cockpit Plus nebo BMW Live Cockpit Professional značnou individualizaci zobrazení. Od listopadu 2020 bude novinkou funkce BMW News. Ta na základě individuálního výběru řidiče přečte mluveným slovem prostřednictvím audiosystému vybrané zprávy zvolených vydavatelství.

hlasova asistentka BMW

Inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant, který je součástí BMW operačního systému 7, je hlasem ovládaným digitálním společníkem. Od podzimu 2020 jej bude v případě plug-in hybridních modelů možné využít také k hlasové aktivaci režimů MAX eDrive a AUTO eDrive nebo ELECTRIC a HYBRID.

Nově BMW Intelligent Personal Assistant dokáže na požádání pomocí audiosystému vozu přehrát zvuk jiných modelů BMW dodávaných na německém trhu, stačí například říci „Jak zní BMW M3?“ Bohužel čeština není podporována.

Plugin hybridni BMW rady 5

Od listopadu 2020 se již řidič nebude muset přihlašovat svým BMW ID manuálně, ale také prostřednictvím aplikace My BMW. Na kontrolním displeji ve voze se pro tento úkon zobrazí QR kód, který se pak naskenuje chytrým telefonem. Osobní jízdní profil řidiče se tímto přenese do vozu. Další novinka: řidič může ke svému individuálnímu profilu přiřadit také fotografii podle vlastního výběru.

Lepší světlomety pro X2 i atraktivnější paket

Od listopadu 2020 budou pro BMW X2 k dispozici matrixové Adaptivní LED světlomety. Kromě zatmavených světlometů, které jsou novou výbavou pro BMW X2 a BMW X1, může sportovní vzhled BMW X2 dále zlepšit výbava BMW Individual High Gloss Shadow Line s rozšířeným obsahem. Její součástí jsou lesklé černé lišty kolem bočních oken, lesklé černé rámečky BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a koncovky výfuku v provedení černého chromu.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Diskuze k článku

  1. Supr, už jsem se bál, že příští generací přijdu o R6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).