Bluetooth reproduktor Nokia MD-50W: Hraje do všech stran (test)

V redakci jsme otestovali sympatický Bluetooth reproduktor Nokia Play 360, který se může pochlubit podporou NFC. Hraje velice dobře, za kvalitu je ale nutné připlatit (+ videopohled).

Abychom si odpočinuli od testování telefonů, vzali jsme si do redakce na vyzkoušení líbivý reproduktor Nokia Play 360 (MD-50W), který můžete ke kompatibilním zařízením připojit nejen prostřednictvím Bluetooth, ale také skrze klasický 3,5mm konektor. Reproduktor je dostupný ve třech barevných variantách – modré, bílé a černé a nutno dodat, že barvy jsou skutečně syté, takže repráček v místnosti jen tak nepřehlédnete.

  

S vestavěným akumulátorem o kapacitě 1 020 mAh (Nokia BL-5C) nám repráček vydržel hrát zhruba 19 hodin. Dobíjení zajišťuje microUSB konektor a plné nabití trvá necelé 3 hodiny. Příjemným zpestřením je podpora technologie NFC, se kterou je možné podporovaná zařízení spárovat pouhým přiložením na horní stranu. V redakci jsme komunikaci přes NFC otestovali s telefony Xperia Sola a Xperia P, které NFC podporují, ale výsledek nebyl úplně stoprocentní. Repráček se po přiložení telefonu sám zapnul, ale k automatickému spárování už nedošlo. Plná kompatibilita NFC je tedy zřejmě zajištěna jen s telefony Nokia, výrobce přímo doporučuje oblíbený model N9 (recenze).

Nokia MD-50W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

  

S ručním párováním přes Bluetooth naštěstí nejsou žádné problémy. Přehrávání jsem otestoval s iPhonem 4S, Samsungem Galaxy S III a výše zmíněnými Xperiemi. Ani jednou nebylo nutné zadávat párovací kód „0000„, telefony jej sami použily a během několika vteřin se s reproduktorem spojily.

Nokia MD-50W Bluetooth reproduktor: První pohled

Hlasitý sympaťák…

Celkové rozměry reproduktoru jsou 110 × 110 × 124 mm. Hmotnost už je trochu vyšší, 514 gramů čisté váhy pocítíte zejména při manipulaci. Uvnitř se nachází 2,5″ širokopásmový měnič s neodymovým magnetem, výstupní výkon je 2,1 W, frekvenční rozsah 86 – 21 000 Hz. Díky své konstrukci hraje repráček do všech stran. Zvuk je velice čistý a příjemně jsem byl překvapený basovou složkou, která je opravdu výrazná. Ani při nastavení maximální hlasitosti není zvuk přebuzený a reproduktor bez potíží ozvučí středně velkou místnost. V balení najdete sympatické pouzdro, které reproduktor spolehlivě ochrání při přenášení; chybět nesmí ani propojovací kabel (3,5 mm) a cestovní nabíječka s microUSB konektorem.

  

Jedinou nevýhodou je fakt, že repráček hraje mono a pokud byste chtěli docílit stereo zvuku, musíte si přikoupit druhý, ostatně Nokia to přímo doporučuje v uživatelské příručce :-). Vzhledem k tomu, že jedna „krabička“ se prodává za zhruba 2 750 Kč, šlo by o poměrně drahou investici, kterou si ne každý může dovolit.

 

  

Nokia Play 360 se může pochlubit atraktivním designem, slušnou technickou výbavou v čele s NFC a především slušným zvukem. Za kvalitu se ale platí a v tomhle případě není cena zrovna zanedbatelná. Troufám si tvrdit, že spousta potencionálních zájemců dá právě kvůli ceně přednost levnějším alternativám, které možná nenabídnou tak kvalitní zvuk, ale zase nevysají jejich peněženku. A jak jste na tom vy, pořídili byste si tento Bluetooth repráček nebo vás cena odradila? Pokud máte zkušenost s jinými výrobky, budeme rádi, když se do komentářů podělíte o své zkušenosti.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku