Domů » Bleskovky » Bluboo X550: Tabletofon z Číny s obří baterií, slušnou výbavou a zajímavou cenou

Bluboo X550: Tabletofon z Číny s obří baterií, slušnou výbavou a zajímavou cenou

Stále více čínských výrobců se snaží zaujmout zákazníky i mimo domácí trh. Jejich hlavní zbraní je skvělý poměr ceny a výkonu.

Jedním z takových výrobců je i Bluboo, který v květnu nabídne svůj model X550 celému světu přes svůj internetový obchod.

 

Samotný telefon bude disponovat displejem s uhlopříčkou 5,5″ s prozatím neznámým rozlišením, hovoří se ale o HD, tedy 720 x 1 280 pixelů. Srdcem telefonu bude čtyřjádrový procesor MT6735 od Mediateku, taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. Paměť RAM se zastavila na hodnotě 2 GB a úložiště nabídne 16 GB prostoru. Nejzajímavějším parametrem bude pro mnoho uživatelů nejspíše baterie; ta má kapacitu 5 300 mAh, téměř s jistotou tedy můžeme říct, že se nebude jednat o zařízení s jednodenní výdrží. Výrobce také slibuje, že v pohotovostním režimu telefon vydrží až 30 dní.

 

Srovnání velikosti s iPhonem 6 Plus 

Navíc by měl telefon dorazit na trh s Androidem 5.1 Lollipop a fungovat i v sítích LTE, frekvence však výrobce zatím nezveřejnil. Cena telefonu činí 170 dolarů, tedy necelých 4 500 Kč, což vzhledem k parametrům, alespoň těm papírovým, není mnoho. Zda však bude systém dobře odladěný a telefon využije svého potenciálu, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

A jaký je váš názor na telefony od čínských výrobců? Máte k nim důvěru, nebo radši kupujete telefony známých a ověřených výrobců?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Není nad známé a ověřené Xiaomi ;)

    Ale tohle, pokud se to povede odladit, resp. pokud po tom sáhne komunita třeba s Cyanogenmodem, tak to bude velmi slušný kus HW – teď jen otázka, co LTE a Evropa / Česko

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).