Bloomberg: Novým CEO Microsoftu se stane Satya Nadella

Server Bloomberg.com s odvoláním na důvěryhodné zdroje před několika okamžiky informoval, že se novým šéfem Microsoftu stane sedmačtyřicetiletý Satya Mandela, který ve společnosti pracuje od roku 1992 a nyní zastává pozici výkonného viceprezidenta pro cloudová a podniková řešení. Podle Bloombergu by představenstvo mělo jmenovat také nového předsedu, jehož pozice nyní patří Billu Gatesovi.


Satya Nadella

Satya Nadella pochází z Indie, kde se narodil v roce 1967. Po dokončení vysoké školy se přestěhoval do USA, kde dále pokračoval ve studiích na univerzitě ve Wisconsinu. Následně začal pracovat pro společnost Sun Microsystems a v roce 1992 přesedlal do Microsoftu. Bloomberg můžeme považovat za velmi důvěryhodný zdroj a dá se očekávat, že bychom se brzy měli dočkat oficiálního oznámení přímo od Microsoftu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. smisekCZ (neregistrovaný)

  Jsem rád, že se jedná o poměrně novou tvář, a že se nejedná o „trojský virus“ – Elopa. Pokud se tak opravdu stane, změnu tedy vítám :)

  • -_- (neregistrovaný)

   Co mas s tym trojskym konom? Si myslis, ze spravna rada v Nokii bola padnuta na hlavu a Elop si robil co chcel? Ved uz pred nastupom uzavrel s Nokiou zmluvu a odmene ak odpreda mobilnu diviziu. Takze s tym trojskym konom by uz ludia mohli ist niekam.

   Nova tvar, ktora pracuje pre MS viac ako 20rokov? To je podla teba nova tvar?

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Nová ve smyslu, že nejde moc na veřejnosti vidět. Mohl bys mi poslat nějaký zdroj ohledně toho co píšeš o Elopovi? Tyto informace se ke mně nedostaly.

  • steelspace (neregistrovaný)

   To je známá věc, že Nokia s Elopem podepsala smlouvu, kde měl bonus za případný prodej mobilní divize. Dostalo se to ven ve chvíli, kdy mu to Nokia proplácela a on se nechtěl dělit s manželkou :)

  • imperator (neregistrovaný)

   dobre hluposti si tu popisal…detske blaboly…

 2. mceza (neregistrovaný)

  Škoda, docela rád bych tam viděl spíše Joea Belfiora. Je to sympaťák. Jenže asi toho umí víc, než jen kecat o tom, jak je výrobek XYZ nejlepší a tak je potřeba někde jinde…

  • imperator (neregistrovaný)

   win phone a xbox by som spojil a tam dal belfiora…

  • fredysz (neregistrovaný)

   WP uz je tusim spojeny s Windows divizi…

  • marek1 (neregistrovaný)

   mceza: Vidim to stejne. Take bych rad, aby se jim stal on, ale jak se rika kdo to umi, tak to dela, kdo to neumi tak to uci a kdo to neumi ucit, tak to ridi.

  • marek.gabik (neregistrovaný)

   Joe Belfior může být další nástupce.. ať zatím zůstane u WP tam se mu docela daří pak může zaslouženě na post CEO třeba za pár let.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *