Domů » Bleskovky » Bloomberg: Novým CEO Microsoftu se stane Satya Nadella

Bloomberg: Novým CEO Microsoftu se stane Satya Nadella

Server Bloomberg.com s odvoláním na důvěryhodné zdroje před několika okamžiky informoval, že se novým šéfem Microsoftu stane sedmačtyřicetiletý Satya Mandela, který ve společnosti pracuje od roku 1992 a nyní zastává pozici výkonného viceprezidenta pro cloudová a podniková řešení. Podle Bloombergu by představenstvo mělo jmenovat také nového předsedu, jehož pozice nyní patří Billu Gatesovi.


Satya Nadella

Satya Nadella pochází z Indie, kde se narodil v roce 1967. Po dokončení vysoké školy se přestěhoval do USA, kde dále pokračoval ve studiích na univerzitě ve Wisconsinu. Následně začal pracovat pro společnost Sun Microsystems a v roce 1992 přesedlal do Microsoftu. Bloomberg můžeme považovat za velmi důvěryhodný zdroj a dá se očekávat, že bychom se brzy měli dočkat oficiálního oznámení přímo od Microsoftu.

Satya Nadella, Cloud & Enterprise Group, Microsoft and Om Malik, Founder & Senior Writer, GigaOM

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Jsem rád, že se jedná o poměrně novou tvář, a že se nejedná o „trojský virus“ – Elopa. Pokud se tak opravdu stane, změnu tedy vítám :)

  • -_- (neregistrovaný)

   Co mas s tym trojskym konom? Si myslis, ze spravna rada v Nokii bola padnuta na hlavu a Elop si robil co chcel? Ved uz pred nastupom uzavrel s Nokiou zmluvu a odmene ak odpreda mobilnu diviziu. Takze s tym trojskym konom by uz ludia mohli ist niekam.

   Nova tvar, ktora pracuje pre MS viac ako 20rokov? To je podla teba nova tvar?

  • Nová ve smyslu, že nejde moc na veřejnosti vidět. Mohl bys mi poslat nějaký zdroj ohledně toho co píšeš o Elopovi? Tyto informace se ke mně nedostaly.

  • To je známá věc, že Nokia s Elopem podepsala smlouvu, kde měl bonus za případný prodej mobilní divize. Dostalo se to ven ve chvíli, kdy mu to Nokia proplácela a on se nechtěl dělit s manželkou :)

  • dobre hluposti si tu popisal…detske blaboly…

 2. Škoda, docela rád bych tam viděl spíše Joea Belfiora. Je to sympaťák. Jenže asi toho umí víc, než jen kecat o tom, jak je výrobek XYZ nejlepší a tak je potřeba někde jinde…

  • win phone a xbox by som spojil a tam dal belfiora…

  • WP uz je tusim spojeny s Windows divizi…

  • mceza: Vidim to stejne. Take bych rad, aby se jim stal on, ale jak se rika kdo to umi, tak to dela, kdo to neumi tak to uci a kdo to neumi ucit, tak to ridi.

  • marek.gabik (neregistrovaný)

   Joe Belfior může být další nástupce.. ať zatím zůstane u WP tam se mu docela daří pak může zaslouženě na post CEO třeba za pár let.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).