Domů » Články » BLESKmobil představuje kreditové tarify, zavoláte si s ním od 7. listopadu

BLESKmobil představuje kreditové tarify, zavoláte si s ním od 7. listopadu

BLESKmobil je virtuální operátor v síti O2, který nabídne jednoduchý kreditový tarif. SIM kartu bude možné zakoupit v trafikách, supermarketech či benzinových pumpách. Vyplatí se?

Na český trh vstupuje první virtuální operátor, fungovat bude v síti O2 a jeho název bude BLESKmobil, provozovatelem je společnost Ringier Axel Springer. BLESKmobil nabídne od 7. listopadu 2012 předplacené volání a SMS určené pro ty uživatele, kteří stojí o jednoduchý kreditový tarif bez doplňkových služeb.


  

  

Pořídit si BLESKmobil bude poměrně jednoduché, distribuční síť bude tvořit přes 6 000 prodejen denního tisku (trafika, supermarkety, benzinové stanice…). Tato prodejní místa budou označena samolepkou „Zde v prodeji BLESKmobil“. Pokud byste k BLESKmobil chtěli přejít, máte samozřejmě možnost přenést své stávající číslo od jiného operátora. BLESKmobil nabízí pouze jeden kreditový tarif a nemusíte tedy podepisovat žádnou smlouvu. Pokud ale bude mezi zákazníky zájem o paušální tarify, bude o nich BLESKmobil uvažovat.

Vzhledem k tomu, že je BLESKmobil virtuální operátor, nemá vlastní infrastrukturu vysílačů a ústředen, ale využívá sít O2. Telefónica je tak vůbec prvním operátorem na českém trhu, která poskytla svou síť virtuálnímu operátorovi. Dobíjení kreditu bude probíhat prostřednictvím klasických kupónů za 250 Kč, dobíjet bude možné i na terminálech Sazky a později také na České poště. Platnost kreditu bude jen 3 měsíce.

 

Zákazníci nového virtuála získají podporu skrze stránky bleskmobil.cz, přes samoobsluhu na adrese bleskmobil.cz/samoobsluha nebo na čísle 267 267 061, kde však zaplatíte jednotný poplatek 20 Kč za hovor. K dispozici ještě bude bezplatná hlasová samoobsluha na čísle *61.

 

BLESKmobil se prezentuje jako virtuální GSM operátor, zákazníci však pro datové přenosy budou moci využívat i 3G sítě. Nevýhodou ze začátku bude pouze dostupnost klasických SIM karet, respektive ze základní SIM karty lze „vyloupnout“ microSIM. Smůlu budou prozatím mít majitelé iPhone 5 s nanoSIM, tento typ SIM karet bude dostupný později.

První myšlenka spustit BLESKmobil vznikla ve vydavatelství zhruba před rokem. Jednalo se se všemi operátory (O2, T-Mobile a Vodafone), s Telefónicou se podařilo vyjednat nejvýhodnější podmínky.

Ceník služeb BLESKmobil

  • hovory 2,50 Kč/minutu
  • SMS za 1,50 Kč
  • připojení k internetu: 20 Kč za 50 MB na den nebo 100 Kč za 100 MB na 1 měsíc, po vyčerpání dojde ke zpomalení rychlosti, zákazník si pak může dokoupit další „balíček“
  • 10 Kč/min za volání do zemí EU
  • 8,60 Kč/min a 2,60 Kč/SMS ze zemí EU
  • zdarma přístup na blesk.cz, isport.cz, auto.cz, bleskmobil.cz
  • (všechny ceny jsou včetně DPH, účtování je 60 + 1) 

Článek průběžně doplňujeme o nové informace. Pokud máte nějaké dotazy, směřujte je do komentářů – položíme je zástupcům operátora.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
M.BoBo
Anonym
M.BoBo

čekal sem lepší nabídku… a hlavně pak nějaký rozumný datový tarif ne 100kč za 100MB:D.. to je skoro k smichu(nebo k pláči?)..

Velda
Anonym
Velda

Tak ze začátku se prezentoval Blesk, že internet je už nadstandard služby a skoro to vypadalo, že by ho ani enchtěl nabízet nebo za cenu jaký ostatní operátoři. Ale jinak, jste střelený? Nevýhodný? Vůči světě možná… Vůči ostantím operátorům… Myslíte 150 MB / 150 Kč u O2? To mi vyjde nastejno… Nebo 100 MB / 140 Kč T-Mobile (resp. 120 MB / 160 Kč) nebo 150 MB / 177 Kč u Vodafonu… Jasně, Vodafone má i 150 MB za 80 Kč pro studenty, ale tak na to nedosáhne každý. Ale s ostatníma cenama je to hodně rozumné + navíc je… Číst vice »

Znalec (neregistrovaný)
Anonym
Znalec (neregistrovaný)

Pořád to samé dokola, nic nového, na todle přejde jenom neinformovaný člověk.

mimonaut
Anonym
mimonaut

prostě chyběj levný data.. to volání není špatné, ale mám od vodafonu to samé a za 300 k tomu 700MB FUP..