TOPlist

Blades of Fury: Akční hra s kvalitní grafikou a multiplayerem pro iPhone

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Přemýšlel jsem, jak ideálně uvést dnes recenzovanou hru Blades of Fury. Co nejlépe podtrhne skvělou grafiku a super hratelnost? Co z dobré hry dělá opravdu kvalitní hru? Odpověď je poměrně jednoduchá – Gameloft. Toto vývojářské studio produkuje jednu pecku za druhou, a pokud mě paměť neklame, tak prakticky všechny hry od Gameloftu jsou špičkové a velmi dobře hratelné, a do této skupiny patří i dnešní titul Blades of Fury.

Princip této hry je známý již řadu let. Mlátičky už od dob Commodore 64 hráče jednoduše baví a bavit budou. Není nic lepšího, než si to s kamarádem rozdat v souboji jeden proti druhému. Ať už to byla série Mortal Kombat, Tekken nebo Soul Calibur (který je Blades of Fury asi nejvíce podobný), vždy šlo o fajn odreagování a zábavu. A přesně to samé přináší Gameloft ve hře Blades of Fury pro iPhone. Herní systém asi netřeba popisovat. Jste bojovník, kterého si vyberete na začátku hry a v aréně musíte porazit všechny, kteří se vám postaví do cesty. U takovýchto her jsou velice důležité charaktery, za které můžete bojovat. V Blades of Fury najdete desítku bojovníků, kteří se poměrně výrazně liší nejen svým zevnějškem, ale také systémem boje. Bojovníci dokonce využívají zbraně, což hře přidává na atraktivitě. Samozřejmostí jsou rozdílná prostředí, ve kterých se boje odehrávají. Arén je ve hře rovněž deset.

Jistě budete souhlasit, že velice důležitá je i grafika. Plynulé, barevné a opravdu efektní grafické prvky vás určitě potěší v každé vteřině hry. Obtížnost protivníků je různorodá. Na jednoduchou úroveň si hrou poměrně lehce projdete, na tu nejtěžší pravděpodobně svůj iPhone nazvete několika vulgarismy, protože protivníci jsou v takovém případě téměř nepřemožitelní a porazit je není vůbec jednoduché. Naštěstí je ale volba obtížnosti na vás. Ovládání je také povedené a myslím, že problémy nikomu dělat nebude. Pro demonstraci ovládání doporučuji shlédnout přiložené video.

- -

V úvodu jsem psal, že soupeření s kamarádem může být velká zábava a v Gameloftu to moc dobře vědí. Blades of Fury se dokáže spojit přes Bluetooth či lokální Wi-Fi s vaším oponentem, který musí mít pochopitelně hru na svém iPhonu také zakoupenou a společně si můžete dopřát plnohodnotný multiplayer. Musím říct, že mě momentálně nenapadá lepší titul, který by právě pro hru dvou hráčů byl lepší. Pokud vás tento typ her baví a jste ochotni zaplatit 5,49 € (App Store), tak s hrou Blades of Fury rozhodně neprohloupíte.

- -

Autor článku iPhoneTips.cz
iPhoneTips.cz

Kapitoly článku