Domů » Články » Blades of Fury: Akční hra s kvalitní grafikou a multiplayerem pro iPhone

Blades of Fury: Akční hra s kvalitní grafikou a multiplayerem pro iPhone

-Přemýšlel jsem, jak ideálně uvést dnes recenzovanou hru Blades of Fury. Co nejlépe podtrhne skvělou grafiku a super hratelnost? Co z dobré hry dělá opravdu kvalitní hru? Odpověď je poměrně jednoduchá – Gameloft. Toto vývojářské studio produkuje jednu pecku za druhou, a pokud mě paměť neklame, tak prakticky všechny hry od Gameloftu jsou špičkové a velmi dobře hratelné, a do této skupiny patří i dnešní titul Blades of Fury.

Princip této hry je známý již řadu let. Mlátičky už od dob Commodore 64 hráče jednoduše baví a bavit budou. Není nic lepšího, než si to s kamarádem rozdat v souboji jeden proti druhému. Ať už to byla série Mortal Kombat, Tekken nebo Soul Calibur (který je Blades of Fury asi nejvíce podobný), vždy šlo o fajn odreagování a zábavu. A přesně to samé přináší Gameloft ve hře Blades of Fury pro iPhone. Herní systém asi netřeba popisovat. Jste bojovník, kterého si vyberete na začátku hry a v aréně musíte porazit všechny, kteří se vám postaví do cesty. U takovýchto her jsou velice důležité charaktery, za které můžete bojovat. V Blades of Fury najdete desítku bojovníků, kteří se poměrně výrazně liší nejen svým zevnějškem, ale také systémem boje. Bojovníci dokonce využívají zbraně, což hře přidává na atraktivitě. Samozřejmostí jsou rozdílná prostředí, ve kterých se boje odehrávají. Arén je ve hře rovněž deset.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

Jistě budete souhlasit, že velice důležitá je i grafika. Plynulé, barevné a opravdu efektní grafické prvky vás určitě potěší v každé vteřině hry. Obtížnost protivníků je různorodá. Na jednoduchou úroveň si hrou poměrně lehce projdete, na tu nejtěžší pravděpodobně svůj iPhone nazvete několika vulgarismy, protože protivníci jsou v takovém případě téměř nepřemožitelní a porazit je není vůbec jednoduché. Naštěstí je ale volba obtížnosti na vás. Ovládání je také povedené a myslím, že problémy nikomu dělat nebude. Pro demonstraci ovládání doporučuji shlédnout přiložené video.

- -

V úvodu jsem psal, že soupeření s kamarádem může být velká zábava a v Gameloftu to moc dobře vědí. Blades of Fury se dokáže spojit přes Bluetooth či lokální Wi-Fi s vaším oponentem, který musí mít pochopitelně hru na svém iPhonu také zakoupenou a společně si můžete dopřát plnohodnotný multiplayer. Musím říct, že mě momentálně nenapadá lepší titul, který by právě pro hru dvou hráčů byl lepší. Pokud vás tento typ her baví a jste ochotni zaplatit 5,49 € (App Store), tak s hrou Blades of Fury rozhodně neprohloupíte.

- -

Záběry z hraní Blades of Fury

iPhoneTips.cz

3 komentářů

  1. Super hra a i se to dobre hraje na dotykovem displeji. Je to hezky zpracovane akorat skoda ze tam neni nejaky rpg prvek. Mel jsem kdysi Soulblade na PS1 a tam ve story modu hrac ziskaval nove zbrane. Pohyby byly vzdy stejne, jen se menila rychlost, sila uderu atd. ale i tak to bylo hned zajimavejsi a dele to vydrzelo.
    Skoda jen ze Blades of Fury nemam s kym hrat, hned by to bylo zajimavejsi

  2. no pokud to udelaji i pro droida mozna snaz najdes nekoho do party … existuje vubec uz nejaka hra ktera by se multiplayerove dala hrat napric platformami ?

  3. No nevím, nezdá se mi že by lidi měli víc Androidů než Iphonů. Někoho s Androidem vlastně taky moc neznám. Druhá věc je, jestli by to Android utáhnul. Operační systém problém asi není, spíš jde o hardware. Třeba u takové G1 od HTC o tom pochybuju. Měl jsem Kaisera od HTC a vím jak to dělají s ovladačema

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).