Domů » Bleskovky » BlackBerry Vienna: Druhá ostružina s Androidem a hardwarovou klávesnicí

BlackBerry Vienna: Druhá ostružina s Androidem a hardwarovou klávesnicí

Vypadá to, že v BlackBerry mají s Androidem velké plány. Po modelu Priv (preview), který se za více než 22 000 Kč začne v prosinci prodávat také v České republice, bychom se později měli dočkat dalšího modelu s operačním systémem od Googlu. Ten aktuálně nese kódové označení Vienna a server CrackBerry přinesl obrázky prototypu. Mimochodem, vývojové označení modelu Priv bylo Venice.

Vzhled zařízení ještě nemá být finální a výrobce prý chystá několik kosmetických změn. Přesto si o novince můžeme udělat alespoň částečnou představu a vypadá to, že by v průběhu příštího roku měla být dostupná v celé řadě barevných variant.

Jisté ale je, že se můžeme těšit na hardwarovou klávesnici se čtyřmi řadami. Ostatní výrobci už od tohoto řešení dávno opustili, nicméně u telefonů BlackBerry byly klávesnice vždy velkou předností a je možné, že se do budoucna stanou i důležitou konkurenční výhodou. Otazník zatím zůstává u hardwarových parametrů, o kterých se neví vůbec nic.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments