Domů » Bleskovky » BlackBerry letos představí další telefon s Androidem. Priv dostane Marshmallow do tří měsíců

BlackBerry letos představí další telefon s Androidem. Priv dostane Marshmallow do tří měsíců

Na veletrhu CES nechyběli ani zástupci BlackBerry. Kanadská společnost zde sice žádnou mobilní novinku nepředstavila, za to jsme se dozvěděli několik zajímavých informací, ta nejdůležitější pochází z úst samotného ředitele Johna Chena.

 
BlackBerry Priv se letos dočká jednoho nebo dvou následovníků 

Budoucnost hardwarové divize byla dosud značně nejistá a Chen se v minulosti několikrát vyjádřil, že její osud bude záviset na úspěchu modelu Priv. Aktuálně je podle jeho slov možné dívat se na realitu opatrně optimistickým pohledem, věci se dle všeho prozatím vyvíjí dobře. Letos bychom se měli dočkat minimálně jednoho smartphonu s operačním systémem Android a pokud se věci budou hýbat správným směrem, mohou být představeny smartphony dva. Fanoušci BlackBerry OS tak zřejmě mohou na další telefon s tímto systémem zapomenout, nyní je pro společnost nejdůležitější ziskovost mobilní divize.

Podívejte se na naši videorecenzi BlackBerry Priv

Dostupnost BlackBerry Priv by se měla počátkem letošního roku rozšiřovat do dalších destinací a přijít by také měla aktualizace systému Android na verzi 6.0 Marshmallow. Podle prezidenta divize zařízení Rona Loukse ještě update není zcela připraven, přijít by však měl do konce tohoto čtvrtletí. Kromě toho má BlackBerry Priv dostat nové doplňky výrobců třetích stran. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments