Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » BlackBerry Priv: Stáhněte si oficiální tapety, klávesnice a aplikace z nové ostružiny

BlackBerry Priv: Stáhněte si oficiální tapety, klávesnice a aplikace z nové ostružiny

Přestože se BlackBerry Priv (preview) ještě ve většině zemí světa ani neprodává, Xiaux, jeden z členů XDA fóra, už začal z firmwaru nového, Androidem vybaveného BlackBerry, vytahovat jednotlivé aplikace a tapety, které následně poskytl ke stažení.

Neexistuje žádná záruka, že jakákoli z extrahovaných aplikací budou na vašem, či jakémkoli jiném Android zařízení korektně fungovat, pokud si ale chcete vyzkoušet alespoň některé z nových BlackBerry aplikací, je to rozhodně skvělá příležitost.

BlackBerry je dobře známé svou specifickou klávesnicí a právě ta je teď díky Xiauxovi dostupná jako samostatný APK instalační soubor. Jakmile si nainstalujete BlackBerry Service, budete pravděpodobně na svém telefonu schopni spustit také BlackBerry launcher a kalendář.

Pokud máte svůj Android smartphone/tablet rootnutý, můžete si díky instalaci přímo do systému vyzkoušet také BlackBerry Hub a další kousky nedotčeného softwaru extrahovaného přímo z oficiální ROM BlackBerry Priv. Všechny aplikace najdete zde. Dodatečně se na internetu objevily také všechny oficiální tapety, které nový smartphone BlackBerry obsahuje. Balíček s tapetami najdete zde.

Samozřejmě stále existuje množství důvodů pro koupi skutčného BlackBerry Priv namísto přetváření svého telefonu tak, aby se mu softwarově vyrovnal. Jedním z důvodů může být například skvělá hardwarová výbava čítající Snapdragon 808, 3GB RAM a 18Mpx zadní fotoaparát. Avšak pozor, nové BlackBerry s Androidem rozhodně nebude levné, jeho cena se na českém trhu bude pohybovat okolo 22 400 Kč včetně DPH. Do prodeje se u nás dostane v průběhu prosince.

Jan Nedbal

20 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  No cena překročila i černé scénáře. Kvíz, co mají HTC a BB aktuálně společného?:-)

  • shepii (neregistrovaný)

   Obě firmy vyrábí smartphony?

  • imperator (neregistrovaný)

   za prestrelenu cenu to nikto nekupuje

  • uni (neregistrovaný)

   SHEPII (NEREGISTROVANÝ):sorry, prohráls:-)

  • Standa (neregistrovaný)

   No… nechtěl bych být Uni… osm let snít o iPhonu, ale nikdy na něj nemít peníze, patlat se se střední třídou Androidu a snažit se závistivě flusat na topmodely všech, kromě Applu :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Ale vůbec ne, topky Samsungu dávají smysl (i přes ty veletoče, co tam předvádějí, např. loňská SGS5 a SGN4 jsou špica i dnes-bohužel). Ale sorry, na tohle BB prostě nemá pozici a zařízení specifikace. Ten model na vývoj stál hromadu peněz a výrobce se jen snaží v krátkodobém horizontu co nejvíce vydělat, protože dlouhodobý horizont je v mlze. Je možné, že se díváme na derinéru, protože jestli je ta cena nastavena s adekvátní marží, tak má BB dost problém (a není tedy prostor na „akce“).

  • Standa (neregistrovaný)

   Ne Uni :-) Zášť na vše nejablkovské z tebe kape léta letoucí na všechny strany :-) Seber se a začni šetřit. 18 tisíc není proboha zase taková částka…

  • uni (neregistrovaný)

   STANDA: SGS5Neo 10k, BB Priv 23k, 18k je tak na Huawei nesmysl:-)

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   STANDA ma pravdu, HTC dela alespon TOP telefony, teda spis telefon, ikdyz od M7 dole kopcem. Co dela BB je otazka, kus pekneho hw na globalne opomijenem OS.

 2. BRudolph (neregistrovaný)

  Toto je jediný telefon s lagdroidem, který bych si byl ochotný koupit, ale skoro za 23K? Přeju BB úspěch, ať mohou dál vyrábět mobily, ale nevím, jestli se jim to povede s takovou cenovou politikou… Dnes každý radši sáhne po nějakém chujavém nebo ťamťungu.

 3. kolemjdouci (neregistrovaný)

  Pripomina mi to trochu dobu pred prichodem Z10, snad nebyly tak „optimisticti“ a nenechali si vyrobit zase plny sklad, aby za pul roku prodavali za 1/3 cenu a hledali kupce pro celou firmu.

 4. Inkvizitor (neregistrovaný)

  BlackBerry někdy hledalo kupce? Neplácej blbosti.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Nie je to hlupost! Naozaj hladali a oficialne to priznali. Bolo to v 2013 roku.

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   si se vykulil vcera, ze? :) Zpravy z roku 2013 nejsou o BB/RIM o nicem jinem, nez o tom ze BB hleda investora/kupce, primo na strankach BB, zde: [odkaz]

  • Standa (neregistrovaný)

   Oni hledali investora, ale zase nechtěli každého. Takže hledali, ale i odmítali.

 5. kolemjdouci (neregistrovaný)

  ale STANDO, vsichni vime, ze v BB nevi co chteji:D Akcionari si vybrali, ale ten kdo rekl NE byla kanadska vlada (stale drzici hlavni slovo) -> jinak by v roce 2014 BB bylo pod Lenovem.

  • Standa (neregistrovaný)

   A udělali to dobře. Každý ví, že po přechodu pod jakoukoli podobnou firmu, Blackberry jako takové, ztrácí smysl. Musíš věci domýšlet dál, než před vlastní nos.

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   a ja si myslel stejne jako 99/100 ze ten duvod je cinsky puvod firmy Lenovo :)

 6. bestworkoutapps (neregistrovaný)

  Good Post
  best workout apps

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel