Domů » Bleskovky » BlackBerry Priv: Stáhněte si oficiální tapety, klávesnice a aplikace z nové ostružiny

BlackBerry Priv: Stáhněte si oficiální tapety, klávesnice a aplikace z nové ostružiny

Přestože se BlackBerry Priv (preview) ještě ve většině zemí světa ani neprodává, Xiaux, jeden z členů XDA fóra, už začal z firmwaru nového, Androidem vybaveného BlackBerry, vytahovat jednotlivé aplikace a tapety, které následně poskytl ke stažení.

Neexistuje žádná záruka, že jakákoli z extrahovaných aplikací budou na vašem, či jakémkoli jiném Android zařízení korektně fungovat, pokud si ale chcete vyzkoušet alespoň některé z nových BlackBerry aplikací, je to rozhodně skvělá příležitost.

BlackBerry je dobře známé svou specifickou klávesnicí a právě ta je teď díky Xiauxovi dostupná jako samostatný APK instalační soubor. Jakmile si nainstalujete BlackBerry Service, budete pravděpodobně na svém telefonu schopni spustit také BlackBerry launcher a kalendář.

Pokud máte svůj Android smartphone/tablet rootnutý, můžete si díky instalaci přímo do systému vyzkoušet také BlackBerry Hub a další kousky nedotčeného softwaru extrahovaného přímo z oficiální ROM BlackBerry Priv. Všechny aplikace najdete zde. Dodatečně se na internetu objevily také všechny oficiální tapety, které nový smartphone BlackBerry obsahuje. Balíček s tapetami najdete zde.

Samozřejmě stále existuje množství důvodů pro koupi skutčného BlackBerry Priv namísto přetváření svého telefonu tak, aby se mu softwarově vyrovnal. Jedním z důvodů může být například skvělá hardwarová výbava čítající Snapdragon 808, 3GB RAM a 18Mpx zadní fotoaparát. Avšak pozor, nové BlackBerry s Androidem rozhodně nebude levné, jeho cena se na českém trhu bude pohybovat okolo 22 400 Kč včetně DPH. Do prodeje se u nás dostane v průběhu prosince.

Jan Nedbal

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments