BlackBerry Priv dostává první update: Vylepšuje výkon, zabezpečení a fotoaparát

Společnost BlackBerry uvolnila první systémovou aktualizaci pro svůj nový smartphone Priv (test & videopohled). Update vylepšuje celkovou stabilitu, bezpečnost a a především rychlost systému, která občas nebyla úplně ideální. Další změny se týkají aplikace pro fotografování, která je nyní výrazně rychlejší. Zlepšila se také kvalita fotografií při focení v horších světelných podmínkách a přibyl řežim pro fotografování s poměrem stran 16:9.

 

Je příjemné vidět, že BlackBerry naslouchá recenzentům a uživatelům, jelikož právě tyto problémy byly novému modelu Priv nejčastěji vytýkány. Velikost aktualizačního balíčku je 475 MB. První „ostružina“ se systémem Android se u nás oficiálně měla začít prodávat 7. prosince za doporučenou koncovou cenu 22 440 Kč včetně DPH, nicméně podle informací z internetového obchodu ShopBlackBerry.cz to vypadá, že dodávky posunou až na 15. či 18. prosince.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. das (neregistrovaný)

  Viete mi preveriť či update obsahuje možnosť zmeny SW klávesnice s QWERTY na QWERTZ ? Alebo sa to stále nedá prepnúť ?

  • Boleq (neregistrovaný)

   Update mi dorazil dnes v noci, žiju v USA. Telefon je rychlejší, ale přehození mapování klávky v nastavení není a asi ani hned tak nebude.

  • da (neregistrovaný)

   čudujem sa že sa nikto na BB ešte nesťažoval veď to je základná funkcia a nemyslím si že by bolo také zložité ju tam implementovať ve´d to je len prehodenie 2 písmen.

  • WhiteRabbit (neregistrovaný)

   Základní funkce je to pro dvě země na celém světě – Německo a Rakousko. V ČR je sice také standard QWERTZ, ale z pohledu jazyka u češtiny na rozložení nezáleží.

  • Sluzebnik (neregistrovaný)

   Ve standardním nastavení je možné změnu klávesnice provést.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *