Domů » Bleskovky » BlackBerry Nevada: Unikly obrázky první QWERTY ostružiny s BB10

BlackBerry Nevada: Unikly obrázky první QWERTY ostružiny s BB10

O vzhledu finální verze prvního celodotykového telefonu s operačním systémem BlackBerry 10 jsme vás nedávno informovali v článku, nyní se však na internet dostaly konečně i obrázky jeho parťáka s QWERTY klávesnicí. Ta je považována na telefonech BlackBerry za jednu z nejlepších a mnozí uživatelé klasických ostružin se obávali, že budou muset přesedlat na dotykový displej, nebo jinou platformu. RIM však nezapomněl ani na ně a dnes již víme, jak BlackBerry Nevada bude vypadat, obrázky pochází z reklamního videa, které uniklo na síť Vimeo od člověka, jenž ho upravoval.

 

Již delší dobu známe také některé oficiální hardwarové parametry. BlackBerry Nevada bude mít displej o rozlišení 720 × 720 px a denzitě pixelů 330 ppi, měl by být tedy zhruba stejně jemný jako retina u iPhone 5 (326 ppi). Z toho lze odvodit šírku displeje 52 až 53 mm, pravděpodobně bude použita LCD technologie (zatím neznáme použitou matici, u BlackBerry London to bude IPS). Kolem obrazovky bude stejně jako u většího bráchy ještě dotykový rámeček, díky kterému budete moci provádět gesta v systému (více o gestech a BB10 v tomto článku).


   

Vzhledově je velice podobný současnému modelu Bold 9900, hlavní rozdíly lze spatřit v absenci optického trackpadu a ovládacích tlačítek (ta nejsou potřeba díky gestům) na úkor většího displeje; také klávesnice už není ergonomicky zakřivená, jednotlivá písmenka jsou uspořádana do rovnoběžných řad. BlackBerry Nevada, neboli také N-series, se by měl být představen v prvním čtvrtletí následujícího roku a bude následovat BlackBerry London s několikatýdenní prodlevou.

Uniklé video také zachycuje chystanou reklamní kampaň k uvedení platformy BlackBerry 10; Budou se ji účastnit běžní uživatelé i celosvětově známé celebrity jako zpěvačka Lady GaGa, spisovatelka J.K. Rowling nebo režisér Ridley Scott. Principem kampaně bude předávat nový telefon s BlackBerry 10 na jeden den každému z účastníků a natáčet průběžně, jak jej využívají k tvorbě umění, práci i zábavě. Ve finále bude video z celé akce sestřiháno do krátkého filmu, který RIM ukáže na keynote při uvedení BlackBerry 10 a bude dále šířit jako reklamu v médiích a na sociálních sítích. Vypadá to tedy, že výběrem nového marketingového ředitele RIM neprohloupil a navíc se učí od své konkurence (především Apple a Google) v tvorbě zajímavých prezentací.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Balrog
Anonym
Balrog

Já už se moc těším. Docela dlouho doba do ledna:-( Vzhled se mi moc líbil a jsem zvědavý jak mi to půjde jen s dotykovým displejem?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Uplne normalne jako jinak dotykova zarizeni.Ovladani gesty je odobne jako u N9.

shagy2301
Anonym
shagy2301

IPS je tiež LCD. Keď už tak, tak tento model by mohol mať LCD display z maticou TN namiesto IPS.

Existujú displeje typu: LCD, PDP, OLED, AMOLED, …

Každý má jednu z matíc: TN, IPS, VA, …

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Kdyz uz se to nakouslo,tady je videt vyrazny rozdil mzi IPS a TN,bezpochyby vede IPS.Proti TN hovoří at už odezva,mizerné pozorovací uhly(je vidět na videu),barevné podání u TN je většinou špatné (obvykle dokáže zobrazit pouze 262 144 barev 6-bitů na barvu), zbytek do 16,2 milionů barev je dopočítán ditheringem.Mrtvý pixel nehezky zářivě svítí apod..

lelouch
Anonym
lelouch

Meiztím ale vyšly UI Guidelines pro BB10 a tam se jasně u QWERTY mluví o OLED: [odkaz]

R1S0 (neregistrovaný)
Anonym
R1S0 (neregistrovaný)

fuuuu,bol som rozhodnuty pre WP8,ale tento BB10 mi to po poslednych novinkach riadne ztazil….