Domů » Bleskovky » BlackBerry Messenger bude předinstalován v telefonech s Androidem od LG

BlackBerry Messenger bude předinstalován v telefonech s Androidem od LG

LG a BlackBerry ve středu oznámily, že na chytrých telefonech s Androidem od korejského výrobce bude přeinstalován BlackBerry Messenger. Prvním takto vybaveným modelem bude LG G Pro Lite, 5,5“ zařízení představené v říjnu, o jehož cestě na náš trh se zatím uvažuje. Přidání služby BBM na telefony jiné společnosti reprezentuje značnou změnu ze strany kanadského výrobce a je zřejmá větší orientace na prodej služeb, s tím jak popularita jejich telefonů klesá.

Zatím není jasné, jestli se to bude týkat všech trhů, nebo pouze Blízkého východu, Afriky a Indonésie, což jsou oblasti, kde je BBM nejrozšířenější. Podle toho co víme od dobře informovaného zdroje, není BBM součástí budoucích verzí softwaru pro evropské telefony od LG, ale tato situace se může ještě změnit. 

Zatím nejsou jasné bližší detaily dohody mezi oběma společnostmi ani délka jejího trvání. BlackBerry se již minulý měsíc nechalo slyšet, že se bude snažit získat partnery pro distribuci svých služeb. Přes silnou konkurenci dosáhl BBM vysokého počtu stažení na iOS i Androidu. Otázkou zůstává, kolik uživatelů u něj zůstalo. Jelikož BlackBerry jako aktivní uživatele počítá ty, kteří se ten měsíc alespoň jednou přihlásili, proto musíme počkat, jaký bude další vývoj. Zkoušeli jste na svůj Android nebo iPhone nainstalovat BBM, jaké z něj máte dojmy? 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments