BlackBerry Mercury oficiálně odhaleno v krátkém videu: těšme se na hardwarovou klávesnici

Vrcholový manažer společnosti TCL Steve Cistulli odhalil na Twitteru krátké video, v němž láká na chystaný smartphone BlackBerry. Ten bude představen v následujících dnech v rámci veletrhu CES, s předstihem se však můžeme podívat na to, čím se bude chystané zařízení lišit od konkurenčních smartphonů.

Jedná se pochopitelně o hardwarovou QWERTY klávesnici, která bude umístěna pod 4,5palcovým displejem. Klávesnice bude obsahovat čtyři řady kláves, specialitou bude čtečka otisků prstů integrovaná do klávesy mezerníku. Telefon, vyvíjený pod kódovým označením Mercury, bude vůbec prvním smartphonem s BlackBerry od TCL, který bude postaven zcela „od podlahy“, tzn. nebude se jednat o přebrandovaný smartphone TCL či Alcatel. BlackBerry Mercury, které patrně ponese označení DTEK 70, bude zřejmě spadat do střední třídy zařízení, procesorem má být Qualcomm Snapdragon 652.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Ruafa (neregistrovaný)

    3GB of RAM, 32GB of storage, a 4.5in HD display, an 18MP rear camera, an 8MP selfie cam and a 3,400mAh battery.

  2. mivy1 (neregistrovaný)

    Už se nemůžu dočkat oficiálního odhalení…hned kupuju :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel