Domů » Bleskovky » BlackBerry KEY2 LE: levnější bratříček odkrývá svůj vzhled i parametry

BlackBerry KEY2 LE: levnější bratříček odkrývá svůj vzhled i parametry

Chtěli byste BlackBerry KEY2, ale spokojíte se se slabší výbavou, horším fotoaparátem a nižší cenou? Tak možná právě pro vás bude smartphone BlackBerry KEY2 LE, na kterém aktuálně společnost TLC pracuje. Detaily o tomto telefonu nyní zveřejnil server AndroidPolice.

Klávesnice bez dotykové plochy

BlackBerry KEY2 LE zvnějšku připomíná své klávesnicové sourozence; design telefonu vychází z BlackBerry KEY2, avšak klávesnice vypadá spíše jako z „jedničky“. Chybět sice nebude návykové tlačítko pro rychlé přepínání aplikací, či čtečka otisků prstů integrovaná do mezerníku, oželet však budeme muset dotykovou vrstvu, díky níž je možné povrch klávesnice využívat jako touchpad.

Šetřit se má i na dalších místech – čipset Qualcomm Snapdragon 660 nahradí slabší Snapdragon 636, kapacita RAM poklesne z 6 na 4 GB, úložiště bude mít kapacitu 32 nebo 64 GB. Zmenší se i baterie z 3 500 na 3 000 mAh a změní se hlavní duální fotoaparát, tvořit jej bude kombinace snímačů s rozlišením 13 a 5 Mpx. Displej ale zůstane stejný, tedy 4,5″ LCD s rozlišením 1 020 × 1 620 pixelů. O pár desetin milimetru se telefon zmenší, a díky menší baterii bude i lehčí, vážit bude 156 gramů.

Kdy bude BlackBerry KEY2 LE představeno, zatím nevíme, stejně tak neznáme jeho cenu. Určitě však bude nižší než 17 tisíc korun, což je cena jeho „plnotučného“ sourozence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. “ Chybět sice nebude návykové tlačítko pro rychlé přepínání aplikací, či čtečka otisků prstů integrovaná do mezerníku, oželet však budeme muset dotykovou vrstvu, díky níž je možné povrch klávesnice využívat jako touchpad.“

    Takže závěr je takový :
    Nebude to mít žádnou feature kterou by získal nové zákazníky.
    Další čínská zbytečnost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).