Domů » Články » BlackBerry Classic: Zpátky ke kořenům (exkluzivní první pohled)

BlackBerry Classic: Zpátky ke kořenům (exkluzivní první pohled)

BlackBerry Passport se ještě nestihl ohřát na trhu a nám už se podařilo exkluzivně ulovit předprodejní verzi další novinky – model BlackBerry Classic. Jaký je, prozradí náš článek s prvními dojmy.

Zhruba před třemi týdny BlackBerry představilo obra s dotykovou hardwarovou klávesnicí – BlackBerry Passport (recenzi pro vás připravujeme), který byl v den odhalení ihned dostupný k objednání, avšak do České republiky se dostane až koncem měsíce. Nicméně pokud dlouhodobě sledujete novinky kolem BlackBerry, jistě víte, že společnost letos s telefony ještě nekončí a v rukávu mají BlackBerry Classic, který by měl být představen nejspíše v listopadu tohoto roku.

Nám se ale poštěstilo již nyní ulovit plně funkční předprodejní kousek tohoto zařízení, abychom vám mohli dnes přinést první pohled a později i plnohodnotnou recenzi (chytrý telefon musí v redakci projít dlouhodobějším testem každodenního používání abychom nic neuspěchali). Pojďme se tedy vrhnout na věc.

Design a zpracování: Jablko nepadá daleko od stromu

Jak již samotný název napovídá, BlackBerry Classic je zcela klasická ostružina, takový návrat ke kořenům. Na první pohled mi okamžitě připomněla starý spolehlivý Bold 9900, a to nejen kvůli ocelovému rámečku, ale především i kvůli trackpadu a řadě funkčních tlačítek (příjem/zavěšení hovoru, zpět a menu), které výrobce říká „tool belt“.

Při uchopení do ruky ucítíte chladivý dotyk poctivé oceli a vyšší váhu zařízení. Vzhledem k tomu, jaký je to drobek oproti Passportu, to bylo nečekané jako kdybyste zvedli zlatou cihlu, subjektivně bych se byl i vsadil, že je těžší než Passport. To bych ovšem býval prohrál, jelikož doma jsem si Classic pečlivě zvážil a z displeje se na mě ukázala hodnota 179 gramů (Passport má 196 gramů).

Každý má na telefon jiné požadavky a někoho by taková váha mohla odradit od koupě telefonu, osobně mám ale tyto nepatrně těžší telefony rád, jelikož v ruce působí masivním a kvalitním dojmem na rozdíl od celoplastových modelů jiných výrobců.

Je zajímavé, že oproti zmiňovanému Boldu 9900 je ocelový rámeček zadopředně klínovitě zkosený, tedy jeho přední plocha je menší než zadní, pro což se zřejmě výrobce rozhodl z důvodu ergonomie. Zadní strana je neodnímatelná a pokrývá ji jemná tečkovitá textura podobná té na BlackBerry Z10, avšak samotný materiál je o něco tvrdší a nepůsobí pogumovaným dojmem jako Z10 nebo Passport. I přes to se však příjemně drží v rukou, na zádech nejsou vidět otisky nebo šmouhy a telefon díky texturovanému povrchu nemůže vyklouznout z ruky.

Po celé šířce horní strany zad se táhne černé sklíčko, na kterém najdete vpravo nápis CLASSIC a zleva čočku fotoaparátu se stylovým stříbrným lemem a přisvětlovací diodu. Kvalitu fotoaparátu a možnosti záznamu videa proberu podrobně v plnohodnotné recenzi.

  

Na horní hraně najdeme 3,5″ audio jack, dvojici mikrofonů a mezi nimi tlačítko pro zapnutí/vypnutí zařízení. To by možná bylo o něco zručnější na pravé straně v dosahu palce, avšak na rozdíl od Passportu je pořád dobře v dosahu a nedělá problém jej nahmatat jednou rukou.

  

Vpravo je klasická trojice multimediálních ovladačů (hlasitost +/- a mute/pause/play tlačítko mezi nimi), ta ale je stejně jako u Passportu rozdělena do tří samostatných tlačítek a netvoří souvislý pruh jako u předchozí generace ostružin. Zleva pak najdeme ocelové šuplíčky pro karty SIM a microSD a na spodní straně je dvojice reproduktorů chráněných kovovou mřížkou a SlimPort konektor, který je kompatibilní s microUSB kabelem, ale podporuje i USBhost, HDMI, VGA, DVI a DisplayPort, tedy s patřičnou redukcí.


BlackBerry Classic (vlevo) a jeho předchůdce BlackBerry Q10

Na konec jsem si nechal to nejdůležitější, a sice přední stranu – 3,5palcový LTPS TFT displej s rozlišením 720 x 720 pixelů a denzitou 294 ppi po svém předchůdci málo, ale příjemně narostl. Oproti BlackBerry Q10 má subjektivně i ostřejší obraz, lepší podání barev (u Q10 byl použit AMOLED) a silnější podsvícení. Tím nemyslím, že vám Classic v noci vypálí sítnici, na nejnižších hodnotách svítí zhruba stejně jako Q10, ale po nastavení maximálního jasu je rozdíl výrazně znát.

Funkční klávesy a návrat ztraceného trackpadu

Pod displejem se nachází zmíněná řada funkčních kláves, z uniklých obrázků jsem si myslel že budou senzorové, avšak zdání klame a klávesy jdou klasicky promáčknout a navíc ty pro příjem a zavěšení hovoru jsou odděleny nepatrnou rýhou, což má zřejmě pomoci rychle najít patřičné tlačítko i poslepu (nebo v autě). Po dvou letech používání platformy BlackBerry 10 už jsem si od tlačítek odvykl a přistihl jsem se, že mě až po několika hodinách napadlo že je tam vlastně mám a že bych je mohl začít využívat.


Ani na přímém slunci nebudete mít s čitelností displeje problémy

Musím říci, že spolu s trackpadem udělá tento funkční pás velkou radost ortodoxním klasikům, kteří si na dotykové displeje stále nezvykli, díky nim budete moci ovládat operačním systém jen a pouze tlačítky s trackpadem a pokud nebudete vyloženě chtít, nebudete muset na displej ani sáhnout. Díky optickému trackpadu s infračerveným senzorem opět budete moci ovládat telefon pohodlně i v zimě s pořádně huňatými rukavicemi od babičky. Mou jedinou výtkou v tomto ohledu je velikost trackpadu – na Boldu byl odhadem o třetinu větší a na Classicu se mi občas stane, že trackpad přejedu a omylem palcem stisknu něco při dolní straně displeje.

Samozřejmě nesmím opominout klávesnici; ta je na rozdíl od Passportu zcela klasická a i když už uplynulo hodně vody od doby, kdy jsem v kapse nosil BlackBerry s klávesnicí, svalová paměť mi v prstech zůstala a jakmile jsem Classic uchopil do ruky, okamžitě jsem začal datlovat jako za starých dobrých časů. Přiznám se, že se mi na ní stále píše mnohem pohodlněji než na nestandardní klávesnici Passportu, nicméně ten jsem taktéž dobyl na dlouhodobější testování a uvidím jak si na ní zvyknu.

Hardwarová klávesnice na BlackBerry Classic má i softwarově podpořené výhody, můžete si například na dlouhý stisk jakékoliv klávesy namapovat oblíbený kontakt nebo i aplikaci, což opět značně urychlí každodenní používání.

Celkový dojem: S rozvahou plánovaná evoluce

Celkově vzato je BlackBerry Classic příjemná kvalitně zpracovaná ostružina pro ty, kteří již mnoho let nechtějí dopustit na klasický Boldovský design a BlackBerry Q10 vynechali z obav o celodotykové ovládání. Pokud jste někdy používali Bold nebo Q10 a tento form-factor vám vyhovuje, je BlackBerry Classic takřka sázka na jistotu, nemusíte se bát zásadních překvapení, zároveň ani neočekávat že vám Classic vyrazí dech. Říkám to pro to, že mně osobně mnohem více klesla brada z BlackBerry Passport a i sledováním komentářů na SMARTmanii či zahraničních serverech je zcela evidentně kolem Passportu mnohem větší rozruch.

Některé zahraniční servery Classic již s předstihem kritizují kvůli nedostatku inovací, s tím se nedá nesouhlasit, avšak bylo by hloupé čekat něco jiného. Vedení BlackBerry na rozdíl od Applu nikdy nemluvilo o Classicu jako o nějakým revolučním „awesome“ produktu, je to s rozvahou plánovaná evoluce.

BlackBerry Classic vznikl de facto na podkladě požadavků současných uživatelů Q10 a starší generace Boldů, výrobce uživatele vyslechl, implementoval žádaná vylepšení a vytvořil Classic – spolehlivou ostružinu šitou na míru těm největším klasikům.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

62 komentářů

 1. Jooo, Classic je prostě pro konzervy, ale je to sakra pěkný kousek hardwaru… :)

  Jinak očekávaná dostupnost je přelom listopadu a prosince za cenu kolem 12-13 tisíc Kč…

 2. da (neregistrovaný)

  „Po dvou letech používání platformy BlackBerry 10 už jsem si od tlačítek odvykl a přistihl jsem se, že mě až po několika hodinách napadlo že je tam vlastně mám a že bych je mohl začít využívat.“….“jsem v kapse nosil BlackBerry s klávesnicí, svalová paměť mi v prstech zůstala a jakmile jsem Classic uchopil do ruky, okamžitě jsem začal datlovat jako za starých dobrých časů.“

  Autor si dosť protirečí …

  Inak telefón je krásny BB tento rok ukázalo fakt pekné kúsky len tak ďalej !

  • Neprotiřečí. Když myslí datlovat, tak třeba psát na pořádné qwerty klávesnici, naopak tlačítka, o kterých „nevěděl“ jsou tzv. tool belt -> fuknční tlačítka;)

  • Díky za doplnění M.BOBO, myslel jsem to tak, že za dobu používání BB10 jsem si odvykl odládat systém tlačítky, myslel jsem tedy tool belt, zatímco v druhém citovaném textu jsem mluvil o QWERTY klávesnici ;)

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  Ruslane díky za info! Mimochodem jak to vidíš do budoucna ve tvé kapse? Passport nebo Classic ??

  • Jednoznačně Passport :) Už skoro dva roky používám Z10, Q10 mi při testu nesedla kvůli malému displeji a ze stejných důvodů bych si nekoupil Classic. Navíc Passport se mi líbí tím jak je stroze elegantní designem a zpracováním, ale zároveň neskutečně extravagantní form-factorem, ten telefon láká pozornost, všichni okolo se patají co to je :)

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Doufám že cena trochu spadne po vánocích a pak do něj rozhodně taky půjdu. Vyřizuju desítky e-mailů denně z pěti různých adres a díky BB10 platformě už sem si zvykl pracovat přímo ze Z10. Passport efektivitu posouvá ještě mnohem dál. Hlavně se těším na ty klávesové zkratky.

 4. blept (neregistrovaný)

  Skvely clanek. Vi se, jestlise v dohlednu planuje i nastupce primo q10? Podle me byla designove o level vys a tool belt mi prijde zbytecny. A nastupce a30a a10? Pokud nekdo vi, tak dekuji za info :-)

 5. Ja by som uvítal nástupcu Z30 – nejaký Z50. Vždy som prosto chcel maximum displeja + 2 hardwerové tlačidlá na prijatie/odmietnutie hovoru. bolo by to fajn.

 6. Diky za clanek (tedy az na neustale zminovani Applu v techto clancich o BB), pekne napsano. Classic ma take klavesnici s podporou gest jako Passport?

  • Jiří Hálek

   Classic se vratil ke staremu dobremu trackpadu, takze nema kouzelnou klavesnici jako Passsport.

  • Classic má klasickou klávesnici, bez gest. Jinak díky za upomínku, neber to tak že bych byl Apple hater, právě datluju z MacBooku Pro, jen se mi tak nějak Apple hodí často do rány pro přirovnání, možná i pro to, že se o tu společnost také dost zajímám a znám dost faktů.

  • Diky obema. Je to skoda, dotykova klavesnice se mi moc libi, ale velikost passportu me odrazuje. A teda i to, ze neni mozne psat jednou rukou…

   Ruslan: v pohode, neberu to tak, ze jsi hater:). Jen mi to prislo skoda, tahat do jinak bezvadneho preview nejake „spory“:). BTW, gratuluju smartmanii k dalsimu svetovemu uspechu;).

  • Rezza (neregistrovaný)

   Me uz dneska po cca dvou tychnech s Passportetm prijde jako zbytecne maly :). A kdyz vemu do ruky starou Q10, tak se divim, co je to za hracku. Ale prvotni sok po vybaleni z krabice byl tedy velky.

  • No, ja mam obavu, ze musi prepadavat, kdyz pises na klavesnici:).

 7. RUSLAN:

  Hezky clanek ;-)

 8. Pekný článok, je citovaný spolu s fotkami aj na crackberry.com

 9. Skvely telefon. Mam 2 tydny passport a vymenu neplanuji, nicmene podle me melo BB trochu vylepsit HW parametry. Ten CPU na OS10 sice staci, ale novy model uz by zaslouzil lepsi, zejmena s ohledem na android aplikace. Alespon tu 1.7GHz verzi co je v Z30 tam mohli dat. Dalsi vec je, treba kamera. Ze specifikace 8MPix to vyapda na stejny fotak co byl v predchozich radach, ktery neni spatny, ale lepsi uz by si to zaslouzilo. Vim, ze timhle BB cili na sve zakazniky, co maji stale OS7, ale podle me ta vybava te cene (minimalne na zacatku) neodpovida. Respektive reknu to jinak, byt o neco lepsi (byt horsi nez passport), lepe by se ta cena obhajovala.

  • Souhlasím, hodlám to zmínit v recenzi :)

  • Jinak k passportu, to je prvni telefon co mam (a ze jich bylo), kdyz me uz 3x zastavil kolemjdouci na ulici a ptal se co to je? Jeden rovnou, jestli je to passport, dalsi 2 vylozene co to je za telefon. Je to hodne netradicni stroj a bud se setkavam s reakci, ze je to obluda, nebo krasavec, nic mezi tim.

   Ke classicu, kdyz vidim jak rychle je vse na passportu (instalace aplikaci apod.) a pak vezmu Q10, tak je zrejme, ze za ty penize by to chtelo lepsi HW.

  • Jo, setkávám se s podobnými reakcemi, zkrátka všichni na Passport zírají a ptají se co to je :) Ta rychlost instalace aplikací na Passportu mě zrovna včera příjemně překvapila, ten lepší hardware je tam znát. Do Classicu by měli nacpat o trochu lepší železo, ale zase na druhou stranu třeba je to plán Chena jak efektivně zrecyklovat Q10ky a ještě na tom vydělat :D Pokud to stabilizuje firmu na trhu a pořád neodradí zákazníky, tak jsem jedině pro, cena se zdá být příjemná :)

  • Rezza (neregistrovaný)

   V pondeli v Brne v autobusu jsem vytahl Passport a jen tak z dalky slysim „That’s the new BlackBerry Passport“.

  • :-D hustéééé, BB se fakt podařil vzbudit solidní hype kolem Passportu

 10. Michael M. (neregistrovaný)

  Pekne info..

  Ale kdy to realne bude, za kolik a aby tam ten tool belt nebo jak nebyl ve finale na ozdobu s tim novym systemem.. :-(

  Jeste jak to je uzpusobene na ovladani dotykove, tak nevyuzity plocha displeje totalne. Kez by to bylo vic jak 9900 nez Q10..

  • Silně pochybuju, že by v dnešní době prošel telefon/OS, který by neměl touch-friendly prostředí a spoléhal jen na ovládání trackpadem a tlačítky, je to zkrátka věc minulosti a Classic je ze všech aktuálních smartphonů nejblíž ke kompromisu mezi starším a moderním způsobem ovládání telefonů.

   Cenu jsem neznal, ale podívej se na první komentář, WHITERABBIT tam uvádí, že se bude pohybovat mezi 12 a 13 tisíci korun.

 11. Po nekolika letech konecne mobil, ktery bych si chtel koupit.

 12. Díky za pěknou recenzi a těším se co nejdřív na Passport.

 13. Jinak smartmania stále lépe, i díky tady Ruslanovi. Jen tak dále, palec nahoru od mě.

 14. yamaco (neregistrovaný)

  Zdravím všechny, moc pěkná recenze (děkuji panu Ruslanovi) a moc pěkný telefon. Shodou okolností jsem si dnes v prodejně ShopBlackBerry mohl „ohmatat“ reálnou repliku Passportu, který mám objednán, a moje předběžné hodnocení je „boooooomba“ – krásně vyvážený přístroj, hmotnost tak akorát, v kapse nepřekáží, příjemný na omak na zadní části. A vzhledem k mému mírně slábnoucímu zraku (padesátka na krku) uvítám i větší dispelj než ten, který mám dosud na BB9900. Netrpělivě čekám na 29. října, ale aspoň jsem si koupil nabíječku a držák do auta :-) Díky moc i ShopBB !

  • Robert (neregistrovaný)

   V kapse překáží fest…věř mi, mám ho týden a je to fakt „macek“

 15. Danny (neregistrovaný)

  smartmanie jde v poslední době fakt nahoru. jednu chvíli to tady trochu stagnovalo a pořád se řešil windows phone, ale směr jaký jste teď nabrali je super. spousta vlastního materiálu, recenzí a unikátního obsahu. držím vám kluci palce a zdravím pány Ruslana i Jirku.

 16. Tenhle model beru všemi deseti, pokud bude cena pod deset, jdu do nej

 17. Robert (neregistrovaný)

  Asi týden používám Passport. Prošel jsem od Bold 9000, 9700, 9780, 9900 a Q10 prakticky všechny klasické modely BlackBerry. Otevřeně, nemlžu si pořád zvyknout na klávesnici Passport. Klávesy jsou na stisk příliš tuhé a díky šířce telefonu rozloženy moc daleko od sebe. Takže napsat třeba M nebo Z na spodní straně klávesnice je velmi obtížné. Kromě toho má telefon kcůli svým rozměrům a velmi nízko položené klávesnici tendenci se při psaní překlápět a není to moc pohodlné. Nepíšu na ní zdaleka tak rychle jako na Q10. Gesta na klávesnici fungují, nejčastěji je vyuřívám pro „vyhazování“ slov při predikci. Ovládání kurzoru pomocí gest moc nefunguje, je to nepřesné a kurzor jakoby zamrzal. Snad to doladí v nějakém update. Takže můj souhrnný názor. Klidně mohli na Passport dát místo 4,5 palce displej 4 palce, telefon by byl užší a lépe by se držel jak při telefonování, tak by se dal plně ovládat jen jednou rukou (to mi hrozně chybí) a mohl být ale o kapánek vyšší s plnohodnotnou klávesnicí vč. shoft a alt klávesnice (softwarové doplňkové klávesy hrozně zdržují a navíc je člověk stiskne velmi často omylem při psaní na HW klávesnici či při gestách na klávesnici)- Takže fazit, Passport je velmi zajímavé řešení a jeho koncepce jednoznačně skvělá, ale myslím, že až Passport druhé generace bude skutečně bomba. Takhle to vypadá, že obětuji větší displej a půjdu do Classic až se začne prodávat.

 18. Po Classicu pošilhávám už od doby, co byl poprvé zmíněn, neboť jako ortodoxní klasik hledám náhradu za dosluhující „qwerty“ stroj Nokia E72 a BB je jediná firma, která na nás „konzervy“ nekašle. Dosud jsem žádnou ostružinu neměl, tak se možná ptám hloupě, ale rád bych věděl, zda Classic podporuje (buď přímo v OS nebo doinstalováním nějaké aplikace) následující „drobnosti“, kvůli kterým mám Nokii E72 opravdu rád: 1. použití LED blesku jako svítilny (u Nokie pro rozsvícení stačí podržet na cca 3 sekundy mezerník); 2. hlasová notifikace volajícího (pokud volá někdo, kdo je v seznamu, tak telefon kromě vyzvánění opakovaně přečte i jeho jméno ze seznamu – u Nokie dokonce zvládá i českou výslovnost, tj. nevyslovuje naše jména příšerným anglickým spellingem); 3. optická notifikace zmeškaného hovoru a přijaté SMS (u Nokie blikání bílé LED umístěné v rámečku kolem optického trackpadu). Díky moc za info.

  • Ahoj, pro vyuziti prisvetlovaci diody je v systemu primo tlacitko v rychlych volbach, podone jako na iOS7 a výš. Ohledně oznamování volajících jsem o žádné podobné aplikaci neslyšel zatím. A co se týče opticke signalizace zmeskanych udalosti, od toho je uplne na vsech BlackBerry telefonech notifikacni diodka na predni strane. Nove jde k jednotlivym udalostem priradit i ruzne barvy, napriklad zmeskany hovor cervene, email modre, sms zlute atd

  • To nastaveni notifikacni diody je soucasti OS, nebo aplikace zvlast? Mam stare BB 9000 s AdvanceOS a tohle nastaveni je jedna z veci, co me u nej drzi.

  • To je nastaveni, ktere je soucasti primo systemu.

  • Dekuji za odpoved, parada. Tohle uz davno meli mit vsechny mobily. Jak si na to clovek zvykne, tak bez toho nemuze zit.

  • Díky moc Ruslane za fundovanou odpověď, s tou notifikační ledkou je to vážně paráda. Jediné z čeho mám u Classicu strach je ta nevyměnitelná baterie – nějak se mi „ekluje“ vyhodit tak skvělý stroj jenom kvůli dosloužilé baterii. Tajně doufám, že to snad nakonec nějak vyměnit půjde, i když asi ne jednoduše – snad se bude dát sehnat náhradní baterka třeba někde na eBay …

  • Classic nebude mit normalni vyndavaci baterku? Tak ted sjte mi to cele zkazil, takovy kram kupovat nebudu.

  • “ z čeho mám u Classicu strach je ta nevyměnitelná baterie – nějak se mi „ekluje“ vyhodit tak skvělý stroj jenom kvůli dosloužilé baterii.“

   Když se u něčeho píše, že je nevyměnitelná baterie, neznamená to, že když baterie doslouží, tak se zařízení vyhodí.Znamená to, že není uživatelsky výměnná.Tj., necháte si ji vymenit v servise.Má to tak dnes většina telefonů.V nevyměnitelné baterii dnes nevidím problém, ba naopak.

  • To vim, uz jsem jich par menil. Ovsem pro me to znamena, ze vyrobce je smejd, prodavajici mizerne vyrobky, za ktere nehodlam platit. Totez plati pro zarizeni bez pametove karty, USB konektoru, atd.

  • Na integrovane baterii není nic spatneho ani smejdovskeho.

  • alexnoc (neregistrovaný)

   To je dost (zbytečně) extrémní postoj. Pevný zadní kryt má své nesporné konstrukční výhody (celkově lepší bytelnost zařízení plus nikde nic neskřípe ani nevrže) a pokud má baterie v provozu dostatečnou kapacitu, pak není co řešit. A pokud nemáte smůlu na nějaký špatný kus, tak baterii stejně nebudete mětit v řádech týdnů, měsíců, ale let, takže je to pouze psychologická vlastnost, která často prakticky nemá využití.

  • Presne tak, nejdříve za rok, ne-li za dele.Telefony i s integrovanou baterii mají delší záruku na ni samotnou nez onech 6 mesicu.

  • To je vec nazoru, pro me osobne bezesporu je.

  • Dobře, ale jakou mám jistotu, že mi tu baterii po skončení záruky někdo vymění? A nebo jinak – máte s tím měněním „nevyměnitelných baterií“ v servisech osobní zkušenost? Pokud ano, u jakých konkrétně značek? A je mezi nimi i Blackberry? Díky moc.

  • Jistotu nemame zadnou, ale ani u vymenne baterie nemas jistotu, ze ji vubec sezenes. Ja sice nemam zkusenosti ze servisu, ale bud jsme to menil sam, nebo pres znameho, atd. Pro technicka celkem trivialita – rozdelat, nacvaknout, macimalne napajet novou baterku. Pro BFU neprekonatelny problem.

  • Franta (neregistrovaný)

   Jedinou nevýhodu nevyměnitelné baterie bych spatřoval v tom, že ji nelze odpojit v případě kdy telefon zamrzne a nereaguje nebo v případě nehody. Telefon politý vodou apod.

   Mám Q10 a stalo se mi několikrát, kdy jsem musel k restartu telefonu použít vyjmutí baterie, protože nereagoval na vypínací tlačítko.

 19. Pavel1TU (neregistrovaný)

  Já osobně si myslím, že je dost lidí na OS6 a OS7, kteří čekají na pokračovatele, u mne osobně BOLDU :-)

  Já osobně jen čekám, až bude.

 20. Johny350 (neregistrovaný)

  Dobrý deň, gratulujem k získaniu tak unikátneho zariadenia ako je blackberry classic, zvyšok sveta môže závidieť :) Chcel by som sa spýtať, plánujete aj nejaký videopohľad alebo videorecenziu? :)

 21. IceLuke (neregistrovaný)

  Jo… Blackberry. Po Z10 prahnu už dlouho, ale pořád nejsem schopný si odtrhnout 5 tisíc korun na jeji koupi, no a až toho schopný budu? Tak už to bude přístroj bez nároku na update. Škoda :/

 22. vojta (neregistrovaný)

  Celkem by se mi líbila čtečka otisků prstů v trackpadu a taky lepší hardware by to chtělo (za mě hlavně foťák)

 23. suzann7 (neregistrovaný)

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, je možné vybrať v BB CLASSIC to , aby nesynchronizoval kontakty z FB, a z G – mail ? teda ak nastavim v telefone môj Gmail učet, a Facebook učet, tak telefon nesynchronizuje to sám že ? lebo mala som Q10 ktorý asi bol vadný kus, lebo po prihlasení na G mail alebo na FB mi synchronizoval sám všetky kontakty, povymienal, popremiešal ! Classic sa mi nesmierne páči, ale chcela by som vediet, a teda dufam ze tu taký problem nebude. Že proste ked pojdem do kontaktov, tak tam budem mat len tie ktoré mám na sim karte ! Vopred ďakujem.

  • Effe (neregistrovaný)

   Systém zobrazuje tie kontakty, ktoré si povolíte zobrazovať. Spustíte kontakty, tahom prstu zhora otvoríte menu a dáte Nastavenia. Tam si nižšie vyberiete, ktoré kontakty zobrazovať (SIM/FB/Google/…..).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).