TOPlist

BlackBerry Athena: nástupce modelu KEYOne se odhaluje na prvních renderech

Společnost TCL chystá nástupce smartphonu BlackBerry KEYOne, který je zajímavý především prvkem, jenž ve světě moderních smartphonů zcela vymřel – mechanickou klávesnicí. Telefon je vyvíjen pod kódovým označením Athena, na internetu se nyní objevily jeho první obrázky.

Pouze kosmetické odlišnosti

Athena půjde ve šlépějích svého předchůdce, nabídne displej s poměrem stran 3:2, který bude zabírat zhruba dvě třetiny čelní plochy, zatímco spodní třetina bude patřit právě mechanické QWERTY klávesnici. Chystaná novinka má dostat tmavší rámeček obepínající zařízení, krycí sklo displeje pak bude zasahovat až k jeho hornímu okraji. Z prostoru nad displejem tak zmizí široký stříbrný pruh, který bude nahrazen klasičtějším tenčím proužkem v černé barvě.

Klávesnice si ponechá stejné rozložení, jednotlivá tlačítka však možná dostanou jinou povrchovou úpravu. Na pravou stranu telefonu navíc přibyde nové hardwarové tlačítko, jeho účel je zatím neznámý. Chybět nemá ani USB-C na spodní straně a sluchátkový jack na straně horní. Prohlídku renderů zakončíme na texturovaných zádech, do jejichž levého horního roku má být osazen duální fotoaprát s LED bleskem. Čtečka otisků prstů zřejmě zůstane integrována do klávesy mezerníku.

BlackBerry KEYOne si loni odbyl několik premiér, ta hlavní se odehrála v dubnu. Je tedy možné, že se po roce dočkáme jeho nástupce, zvláště pak, když se na něj na některých eshopech začíná předčasně prodávat příslušenství.Nepřehlédněte

BlackBerry KEYone 2 se blíží. Na Amazonu už k němu koupíte příslušenství

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku