BlackBerry Athena (KEY2) se blíží: klávesnice je stále v kurzu

Společnost TCL připravuje nástupce loňského smartphonu BlackBerry KEYone. Ten je specifický protáhlým tělem, o jehož čelní stranu se dělí dotykový displej a fyzická klávesnice. Tyto atributy si ponechá i jeho pokračovatel vyvíjený pod kódovým označením Athena, na pultech obchodů by se však měl objevit pod názvem KEY2.

Modelu BlackBerry KEYone se prodalo pouze 850 tisíc kusů, TCL však toto číslo považuje za úspěch a proto bude Athena navržena podle stejného mustru. Telefon již zalistovala čínská certifikace TENAA, a tak se dá předpokládat, že k jeho premiéře dojde již zanedlouho. Jelikož si TCL nepotrpí na vznešené prezentace pro novináře (zřejmě kvůli úsporám), může být telefon představen kdykoliv bez jakéhokoliv upozornění.

Kosmetické změny v designu

Z hlediska designu bude mít Athena oproti KEYone několik změn – hlavní fotoaprát bude duální, tlačítko BlackBerry Convenience se přesune na pravou stranu, rámeček nad displejem bude tenčí a díky černé barvě bude lépe splývat s displejem.

Tohle je vůbec první špionážní fotografie prototypu BlackBerry KEY2. Od předchůdce se ale nijak výrazně neliší.
Tohle je vůbec první špionážní fotografie prototypu BlackBerry KEY2. Od předchůdce se ale nijak výrazně neliší.

Ve výbavě bychom měli nalézt čip Snapdragon 660, 6 GB RAM a Android 8.x Oreo.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku