Domů » Články » BlackBerry a hry z Androidu: Bleskové tipy na boj proti nudě

BlackBerry a hry z Androidu: Bleskové tipy na boj proti nudě

V dnešním díle našeho seriálu o portovaných Android hrách pro BlackBerry se podíváme na tři povedené a ověřené tituly, které nabízejí slušnou porci zábavy na dlouhé zimní večery.

V dnešním herním světě se rodí stále více tzv. free to play titulů, ve kterých mikrotransakce hrají zásadní úlohu, aby bylo možné hrou postupovat dále. Osobně tento model zábavy nemám příliš v lásce, proto se budu snažit přinášet tipy na hry, ve kterých mikrotransakce obsaženy nejsou či nehrají zásadní úlohu pro samotný postup.

Minule jsme se podívali na několik portovaných klasických her, které spolehlivě krátí dlouhé zimní večery již několikáté generaci herních nadšenců. Dnes se podíváme, jak si BlackBerry poradí s některými novějšími herními kousky emulovanými ze systému Android. Opět není cílem sepisovat recenze daných titulů, ale pouze ozkoušet, zda si dané hry vychutná i majitel zařízení BlackBerry.


BlackBerry Passport

Prvním testovaným kouskem je cyberpunkové RPG Shadowrun. Vznik této hry umožnilo komunitní financování na Kickstarteru. Vybraly se téměř dva miliony dolarů a myslím, že autoři za získané peníze vyrobili skutečně kvalitní titul. Hra po grafické stránce vypadá velice pěkně. Celý svět je nápaditý, hezky barevný a setkáte se se spoustou originálních postav.

  

Shadowrun se poměrně dlouho načítá, tak se nenechte odradit a nepanikařte, že došlo k zamrznutí zařízení. Během testování nedošlo ani jednou k pádu či zaseknutí. Celý běh je plynulý. I na hranatém displeji BlackBerry Passport (recenze) se vše zobrazuje naprosto korektně. Ani s ovládáním jsem nezaznamenal žádný problém.

Pokud si budete chtít udělat exkurzi do světa Shadowrunu, musíte se v současné chvíli připravit na investici ve výši necelých 66 Kč.

Odkaz na Google Play

Hra The Shadow Sun je akční RPG. Přes to, že jsou ve hře mikrotransakce, nákup zde není podmínkou. Každý, kdo má rád akční hry na hrdiny si jistě tento titul užije. Po grafické stránce se opět jedná o velice povedenou záležitost. Načítání probíhá poměrně svižně. Nezaznamenal jsem žádné pády hry během hraní. Na displeji Passportu bohužel dochází k drobnému ořezu obrazu postranách. Jinak hra běží plynule, stejně tak ovládání je bezproblémové. Za kvalitu se dnes bohužel platí. V případě The Shadow sun si z prasátka vyberte bez pár drobných sto korun.

 

Odkaz na Google Play

Pro dnešek posledním testovaným titulem je hra Smash Hit. Jedná se o velice originální a návykový titul. Váš úkol ve hře je zcela jednoduchý. Procházíte jednotlivými místnostmi a kuličkami ničíte vše, co se vám postaví do cesty. Ale na rovinu – snáz se to řekne, než udělá. Po grafické i hudební stránce je hra povedená. Hratelnost je skutečně na vysoké úrovni. Stejně jako předchozí portované hry, i tato běží naprosto bez problémů.

 

V základu je k dispozici zdarma. Pokud vás titul zaujme a budete si chtít užít ještě více zábavy, můžete si jednorázově připlatit za rozšíření o herní módy a další služby.

Odkaz na Google Play

Jiří Hálek

6 komentářů

 1. Mám jednú otázku. BB podporuje android aplikácie, ale oficiálne majú zmluvu iba s Amazonom, Google v tomto nemá miesto. Existuje síce aplikácia Snap, ktorá vás dostane do Google play, ale tá dokáže zobraziť a stiahnuť iba aplikácie ktoré sú zadarmo. Prezraďte mi teda ako si mám na BB stiahnuť platený obsah z Google play? Alebo som niečo nepochopil pri podmienkach inštalovania aplikácii z androida?

  • Pacik (neregistrovaný)

   Je to tak, jak píše PETER. Aplikaci zakoupíš přes web, a pak stáhneš. Aplikace které si už dříve koupil na GP, s isamozřejmně také bez problému stáhneš. Nicméně je lepší stahovat z Amazon storu, protože aplikace z GP často používají nějaké google služby, a ty na BB nejedou (například přihlašování, atp…).

  • Presne tak, diky tomu mohu krasne na BB využívat napr. Navigon (a další), který mam na Adroidu/GP zaplaceny.

   Je to opravdu jednoduche a BB to dost pomaha, pokud nejaka aplikace chybi.

 2. Peter (neregistrovaný)

  Kendal: zaplatit na play.google.com a potom stiahnut uz zaplatenu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).