Domů » Bleskovky » Bezkontaktní platby stále na očích? VISA chystá sluneční brýle s NFC čipem

Bezkontaktní platby stále na očích? VISA chystá sluneční brýle s NFC čipem

Technologie NFC není v našich končinách příliš rozšířená, ačkoliv některé tuzemské banky nabízejí nálepky, se kterými můžete platit v obchodech namísto platební karty. Jedná se o poměrně praktickou věc, která může v mnoha ohledech usnadnit život. Co kdybyste ale měli možnost platit s pomocí NFC neustále na očích? A to doslova.

visa_nfc_glasses

Společnost VISA totiž chystá brýle, které budou v jedné z nožiček obsahovat NFC čip propojený s vaším účtem. Prozatím se jedná pouze o test, při kterém chce společnost provozující elektronické platby zjistit, jaký by byl o podobné brýle zájem, případně kdo z dalších velkých bank a výrobců by se k nápadu přidal. Nutno také podotknout, že VISA má sídlo ve výrazně slunnějším San Franciscu, kde mají obyvatelé rozhodně více důvodů, proč nosit sluneční brýle, než my v mírném podnebném pásmu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. Navic bryle jsou asi jedna z veci, ktere nejcasteji nechavam nekde lezet, zapominam si je vzit s sebou, nebo na ne sednu a je po nich…pokud by se ten NFC cip dal predelat na nove bryle, tak mozna, pokud je v tech brylich pevne, tak je to jen k vzteku…

    • Přesně tak, sluneční brýle jsou jedna z nejsnadněji ukradnutelných, ztratitelných nebo zničitelných věcí.

  2. Už vidím někde na akci šrot ve slunečních brýlích s čipem. :-)
    Po akci bez nich :-)

  3. Tento nápad sa mi veľmi páči. Ešte keby sa im to podarilo presunúť na prednú stranu okuliarov niekde ku sklám. Aby som si mohol prikladať hlavu o terminál. Ja by som si na stole trochu oddýchol a predávajúci by mal pocit, že sa mu klaniam a ďakujem. Skvelé!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).