Domů » Bleskovky » Bezkontaktní placení v autobusech pražské MHD odstartuje na jaře, jako první se dočká linka 119

Bezkontaktní placení v autobusech pražské MHD odstartuje na jaře, jako první se dočká linka 119

Společnost TELMAX ve spolupráci s Českou spořitelnou zavede odbavovací terminály na akceptaci bankovních platebních karet v autobusech pražské MHD. Na lince 119, která spojuje Dejvickou s letištěm Václava Havla, budou moci cestující k platbě jízdného použít bezkontaktní platební karty již na jaře příštího roku. Projekt byl schválen Dopravním podnikem hlavního města Prahy.


Ilustrační obrázek

Novinku uvítají nejen Pražané, ale především zahraniční turisté, kterým se značně usnadní přeprava MHD po příletu do Prahy. Nemusejí si vyměňovat cizí měnu za české koruny ani studovat, kterou jízdenku si vlastně koupit; stačí jen přiložit platební kartu tak, jak to znají z dopravních systémů jiných evropských velkoměst.  

Zavedení akceptace bezkontaktních platebních karet ve vozidlech je založeno na upgradu odbavovacích jednotek FCU 800, které jsou instalované v dopravních prostředcích, dále na upgradu softwarové aplikace Prodej jízdenek, která je instalována v palubním počítači ve vozidle, a také na upgradu samoobslužného odvodu tržeb od řidičů. Všechny tyto systémy a produkty dodala společnost TELMAX s.r.o.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Hapy (neregistrovaný)

  No sláva :D

 2. A „konzole“ (nemůžu nalézt vhodné slovo) na PIN není? :) I když je to bezkontaktní, tak někdy to napotvoru může vyžadovat :D

  • Tak snad ti turisti neudělají před tím na letišti 4 platby nebo po kolika si to to ten PIN řekne:)

  • lerion (neregistrovaný)

   A proč ne? 4 platby jsou dost málo.

   Navíc je dost možné, že mají úplně jinak nastavené podmínky pro platby kartou než ty u své banky…

 3. Rezza (neregistrovaný)

  No těm cizincům bezkontaktní karta moc nepomůže – ještě jsem ji nikde jinde mimo ČR neviděl. A to zděšení lidí tady, když jim třeba amíci dají kartu jen s magnetickým proužkem a vůbec netuší co s tím ;-). Takže pro cizince bude velkou pomocí automat na lístky na karty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).