Domů » Bleskovky » Bezdrátové špunty Earin: Stop zamotaným sluchátkovým kabelům

Bezdrátové špunty Earin: Stop zamotaným sluchátkovým kabelům

Na serveru Kickstarter se objevila další zajímavá kampaň, tentokráte se jedná o utržené sluchátko. Tedy lépe řečeno utržená sluchátka, jelikož jediné pouto mezi levým a pravým sluchátkem je zcela bezdrátové. A bezdrátově je i jejich připojení k libovolnému zařízení, dráty byste zkrátka hledali marně. A právě absence jakéhokoliv kabelu má být alfou a omegou těchto špuntů, ostatně jistě jste klubko sluchátkových kabelů rozmotávali nespočetněkrát a víte, jak otravné to může být.

Sluchátka jsou opravdu miniaturní, velikost jednoho je pouze 14 × 20 mm, hmotnost je pouhých 5 gramů. I přes miniaturní velikost slibuje výrobce kvalitní zvuk s možností jeho softwarové optimalizace. K připojení není zapotřebí žádné speciální technologie, sluchátka stačí spárovat s libovolným zařízením pomocí Bluetooth a jednoduše poslouchat hudbu.

   

Pětigramové sluchátko v sobě obsahuje samotný reproduktor, bezdrátovou konektivitu a 50mAh baterii Varta, která má udržet sluchátka přehrávat hudbu 2,5 – 3 hodiny. Nabíjení je realizováno pomocí speciální kapsle, která slouží zároveň jako úschovna pro obě sluchátka. Kapsle je jednoduchý miniaturní kovový váleček o hmotnosti 25 gramů s vestavěnou baterií, který na klíčích ostudu neudělá. Baterie kapsle se dobíjí pomocí standardního microUSB – USB kabelu.

  

Kromě kapsle a samotných sluchátek bude prodejní balení obsahovat výměnné náušníky, zmíněný dobíjecí kabel a speciální nadstavec, který má vylepšit držení sluchátek v uších. Na poslední bod jsme velmi zvědaví, neboť si dovedeme představit, jak se ztráta takového sluchátka například při běhu lesem bude moci vyrovnat pověstnému hledání jehly v kupce sena.  

    

Švédský výrobce těchto sluchátek již má několik funkčních prototypů a jelikož stihl více než měsíc před ukončením kampaně nastřádat téměř dvojnásobek požadované částky 117 900 liber, může se masová výroba tohoto příslušenství rozběhnout. Doporučená maloobchodní cena bude 159 liber (5 500 bez DPH), přispěním na serveru Kickstarter je můžete získat o 40 liber levněji.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. šourekvrohliku (neregistrovaný)

  Páni, to bude kvalitní zvuk! Nemůžu si to nacpat třeba až přímo ke kladívku, kovadlince a třmínku? ORL budou mít zcela jistě radost :-D

  • Misha (neregistrovaný)

   Jste se probral ze stoletého spánku? Tohle je již pár let nejpoužívanější způsob reprodukce zvuku u sluchátek. Pokud nepočítám studiovky (a i ty se vyrábějí ve formátu špuntů)

  • šourekvrohliku (neregistrovaný)

   Prosím Vás, zkuste zabrouzdat někde mimo než vaši domácnost a práci. Kvalitou nebudou špuntové sluchátka nikdy srovnatelná s klasickými … stejně jako nebude nikdy srovnatelná čočka mobilu o velikosti hlavičky špendlíku s klasickým objektivem fotoaparátu.

 2. Minimalne 1 sluchadlo by som stratil do 72 hodin :)

 3. Paráda, tohle mě kdysi napadlo a říkal jsem si, jak by to bylo prima. :D Je super, že to zrealizovali.

 4. „kvalitní zvuk s možností jeho softwarové optimalizace“

  po tejto vete som dalej nečítal

 5. detasek (neregistrovaný)

  Ach jo, zas ten ruský sbor protiletadlových kanónů…polovina z nich ten rozdíl ani neslyší ale budou remcat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).