Domů » Bleskovky » Standard Qi se dočká rozšíření: Bezdrátové nabíječky budou podporovat rychlonabíjení

Standard Qi se dočká rozšíření: Bezdrátové nabíječky budou podporovat rychlonabíjení

Bezdrátové nabíjení smartphonů a tabletů v budoucnu nejspíš vytlačí klasické nabíječky. Už v dnešní době si můžete běžně pořídit celou řadu bezdrátových nabíječek. Švédský výrobce nábytku Ikea dokonce nedávno představil několik produktů, které mají v sobě nabíječku integrovanou.

 
LG G3 podporuje bezdrátové nabíjení v základu

Jednou z největších nevýhod této technologie, je relativně malý výkon. Standard Qi, který patří mezi vůbec nejrozšířenější, se nyní dočkal rozšíření. To je zaměřené na zvýšení výkonu a hlavně na podporu rychlého nabíjení. Nové nabíječky budou schopné dodat až 15 W výkonu. Díky tomu bude možné nabít akumulátor telefonu z minimálního stavu na 60 % pouze za půl hodiny. Jedná se samozřejmě o teoretické hodnoty, které se budou v reálu lišit především v závislosti na kapacitě akumulátoru.

Bezdrátové nabíjení tak smazává jednu ze svých největších nevýhod, takže teď už nebude nic bránit masivnímu rozšíření. Aby bylo možné využít rychlé nabíjení, bude nutná podpora nejen na straně nabíječky, ale i u zařízení, které chcete nabíjet. Jaký máte názor na bezdrátové nabíjení vy?

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. Jarda (neregistrovaný)

    Za me je to jedno, telefon odkladam na stul na Qi misto, lezi tam vetsinu pracovni doby, takze se nabije vzdycky. 15W mi pripada docela dost – bal bych se spaleneho ucha ;-)

  2. Libor (neregistrovaný)

    Co vyšla Ikea s těmi nabíječkami za rozumný peníz, tak jsem to zkusil a už nikdy jinak.

    Ale musím říct, že je to pro lidi, kteří doma, nebo v práci pokládají telefon na jedno místo. Tak pro takové lidi je to extrémně návykové a skvěle to slouží.

    Ale pokud někdo pořád zírá na displej a telefon má pořád v pazourách, tak na bezdrátové nabíjení rovnou zapomeňte a místo toho si za ty prachy kupte nějakou tu polystyrenovou náhražku jídla v mekáči, nebo něco takového.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).