Domů » Bleskovky » Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Ačkoliv vám název Fullton Inovation možná příliš neřekne, vězte, že se jedná o jednu z předních společností zabývajících se bezdrátovým nabíjením. Žádným překvapením tedy není, že se na veletrhu CES opět rozhodli předvést využitelnost této technologie. Ukazovat další z řady bezdrátových nabíječek by asi lehce pozbývalo smyslu, proto se firma rozhodla předvést se s něčím novým. Tablety v poslední době zažívají velký nárůst a toho se právě chytli zaměstnanci společnosti. Vymysleli koncept, kdy svůj telefon dobijete přiložením na zadní stranu tabletu, jež podporuje bezdrátové nabíjení Qi standardu, což je samozřejmě podmínka i pro nabíjené zařízení.

Nevýhodou, která je ale asi vzhledem k použitému řešení zjevná, je nemožnost používat při nabíjení tablet. Možná to může vypadat, že prakticky je tato funkce málokdy použitelná, až vám ale jednou dojde baterie v telefonu a budete muset uskutečnit důležitý hovor či napsat zprávu, budete za tento nápad děkovat. Kdy se s takovou technologií budeme setkávat v běžném životě zatím není otázka týdnů, ale v následujících letech se dá očekávat rozvoj telefonů podporujících bezdrátové nabíjení Qi a tím i rozšíření tohoto řešení.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. To je ale p.vina :D Nedokazu si predstavit, ze bych vyuzil moznost nabiti telefonu tabletem.

    • Já jo, ale radši to udělám přes kabel, abych mohl používat obě zařízení naráz. Ne tablet položit displejem na stůl a nesahat na něj, dokud mi telefon nenabije…

    • JJ, v komentáři jsem jen nenapsal „tuto možnost“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).