Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Ačkoliv vám název Fullton Inovation možná příliš neřekne, vězte, že se jedná o jednu z předních společností zabývajících se bezdrátovým nabíjením. Žádným překvapením tedy není, že se na veletrhu CES opět rozhodli předvést využitelnost této technologie. Ukazovat další z řady bezdrátových nabíječek by asi lehce pozbývalo smyslu, proto se firma rozhodla předvést se s něčím novým. Tablety v poslední době zažívají velký nárůst a toho se právě chytli zaměstnanci společnosti. Vymysleli koncept, kdy svůj telefon dobijete přiložením na zadní stranu tabletu, jež podporuje bezdrátové nabíjení Qi standardu, což je samozřejmě podmínka i pro nabíjené zařízení.

Nevýhodou, která je ale asi vzhledem k použitému řešení zjevná, je nemožnost používat při nabíjení tablet. Možná to může vypadat, že prakticky je tato funkce málokdy použitelná, až vám ale jednou dojde baterie v telefonu a budete muset uskutečnit důležitý hovor či napsat zprávu, budete za tento nápad děkovat. Kdy se s takovou technologií budeme setkávat v běžném životě zatím není otázka týdnů, ale v následujících letech se dá očekávat rozvoj telefonů podporujících bezdrátové nabíjení Qi a tím i rozšíření tohoto řešení.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

3 komentáře

 1. justicek (neregistrovaný)

  To je ale p.vina :D Nedokazu si predstavit, ze bych vyuzil moznost nabiti telefonu tabletem.

  • mceza (neregistrovaný)

   Já jo, ale radši to udělám přes kabel, abych mohl používat obě zařízení naráz. Ne tablet položit displejem na stůl a nesahat na něj, dokud mi telefon nenabije…

  • justicek (neregistrovaný)

   JJ, v komentáři jsem jen nenapsal „tuto možnost“.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel