Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Ačkoliv vám název Fullton Inovation možná příliš neřekne, vězte, že se jedná o jednu z předních společností zabývajících se bezdrátovým nabíjením. Žádným překvapením tedy není, že se na veletrhu CES opět rozhodli předvést využitelnost této technologie. Ukazovat další z řady bezdrátových nabíječek by asi lehce pozbývalo smyslu, proto se firma rozhodla předvést se s něčím novým. Tablety v poslední době zažívají velký nárůst a toho se právě chytli zaměstnanci společnosti. Vymysleli koncept, kdy svůj telefon dobijete přiložením na zadní stranu tabletu, jež podporuje bezdrátové nabíjení Qi standardu, což je samozřejmě podmínka i pro nabíjené zařízení.

Nevýhodou, která je ale asi vzhledem k použitému řešení zjevná, je nemožnost používat při nabíjení tablet. Možná to může vypadat, že prakticky je tato funkce málokdy použitelná, až vám ale jednou dojde baterie v telefonu a budete muset uskutečnit důležitý hovor či napsat zprávu, budete za tento nápad děkovat. Kdy se s takovou technologií budeme setkávat v běžném životě zatím není otázka týdnů, ale v následujících letech se dá očekávat rozvoj telefonů podporujících bezdrátové nabíjení Qi a tím i rozšíření tohoto řešení.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku