Sledujte nás na YouTube

Bezdrátové nabíjení na CESu: Stačí přiložit telefon k tělu tabletu

Ačkoliv vám název Fullton Inovation možná příliš neřekne, vězte, že se jedná o jednu z předních společností zabývajících se bezdrátovým nabíjením. Žádným překvapením tedy není, že se na veletrhu CES opět rozhodli předvést využitelnost této technologie. Ukazovat další z řady bezdrátových nabíječek by asi lehce pozbývalo smyslu, proto se firma rozhodla předvést se s něčím novým. Tablety v poslední době zažívají velký nárůst a toho se právě chytli zaměstnanci společnosti. Vymysleli koncept, kdy svůj telefon dobijete přiložením na zadní stranu tabletu, jež podporuje bezdrátové nabíjení Qi standardu, což je samozřejmě podmínka i pro nabíjené zařízení.

Nevýhodou, která je ale asi vzhledem k použitému řešení zjevná, je nemožnost používat při nabíjení tablet. Možná to může vypadat, že prakticky je tato funkce málokdy použitelná, až vám ale jednou dojde baterie v telefonu a budete muset uskutečnit důležitý hovor či napsat zprávu, budete za tento nápad děkovat. Kdy se s takovou technologií budeme setkávat v běžném životě zatím není otázka týdnů, ale v následujících letech se dá očekávat rozvoj telefonů podporujících bezdrátové nabíjení Qi a tím i rozšíření tohoto řešení.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

 1. justicek (neregistrovaný)

  To je ale p.vina :D Nedokazu si predstavit, ze bych vyuzil moznost nabiti telefonu tabletem.

  • mceza (neregistrovaný)

   Já jo, ale radši to udělám přes kabel, abych mohl používat obě zařízení naráz. Ne tablet položit displejem na stůl a nesahat na něj, dokud mi telefon nenabije…

  • justicek (neregistrovaný)

   JJ, v komentáři jsem jen nenapsal “tuto možnost”.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *